Skip to main content

Twórcy Candy Crush chcą zapobiec rejestracji tytułu strategii The Banner Saga

AKTUALIZACJA: Autorzy The Banner Saga odpowiadają na wniosek King.

Aktualizacja: Studio Stoic, twórcy The Banner Saga odpowiedzieli na ostatnie działania King i zapewniają, że nie mają zamiaru ulegać żadnym naciskom.

„Dwa lata temu nasza trójka postanowiła stworzyć epicką przygodę o wikingach - The Banner Saga. Tak też zrobiliśmy, a tytuł spodobał się ludziom, więc robimy następną część” - napisano w oświadczeniu dla serwisu Game Reactor.

„Nie możemy zrobić sagi bez słowa »saga« i nie życzymy sobie sugestii wymuszających na nas zmianę nazwy. King zapewnia, że nie chce powstrzymać nas przed korzystaniem z nazwy The Banner Saga, ale prawne wnioski w sprawie naszego znaku handlowego nie zniknęły.”

„Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie i dumni, że inni zgadzają się z naszym stanowiskiem i prawem do własnej sagi. Chcemy tylko tworzyć fajne gry.”

*

Oryginalna wiadomość: Przedstawiciele King wystosowali oficjalne pismo do Biura Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, w którym wyrażają sprzeciw wobec rejestracji nazwy strategii The Banner Saga od studia Stoic Games i proszą o zatrzymanie procesu.

Candy Crush Saga jest niezwykle popularne na Facebooku

King odpowiedzialne jest między innymi za logiczną grę Candy Crush Saga dostępną na Facebooku i platformach mobilnych. Firma posiada też prawa do tytułów Bubble Witch Saga, Hoop de Loop Saga i kilku innych, w których znajduje się słowo „saga”. Twórcom Candy Crush udało się nawet zarejestrować słowo „candy”.

- Nie uważamy, że Banner Saga chce wykorzystać naszą markę. Jednak jak każda firma, musimy podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony należących do nas marek - powiedział reprezentant King.

Firma tłumaczy, że udana rejestracja nazwy The Banner Saga mogłaby posłużyć jako argument dla „prawdziwych naśladowców”, którzy chcieliby stworzyć grę - przykładowo - podobną do Candy Crush Saga.

- „Saga” to słowo klucz, gracze kojarzą je z naszymi produkcjiami: Candy Crush Saga, Bubble Witch Saga, Pet Rescue Saga, Farm Heroes Saga oraz innymi. Wszystkie te tytuły miały już problemy z różnymi „klonami”.

The Banner Saga to połączenie strategii z grą RPG, produkcja nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek grą firmy King - poza jednym słowem tytule.

Zobacz także