Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turowa strategia The Banner Saga trafi w styczniu na konsole

PlayStation 4 i Xbox One.

Turowa strategia The Banner Saga ukaże się na PlayStation 4 i Xbox One. Europejską datę premiery na konsoli Sony zaplanowano na 13 stycznia przyszłego roku, także w polskiej wersji językowej. Dzień wcześniej gra trafi na sprzęt Microsoftu.

Ekran walki

Nie wiadomo obecnie, jak dokładnie produkcja będzie działała na nowej platformie docelowej. Za konwersję odpowiada John Watson, programista i współzałożyciel studia Stoic.

Nie podano ceny. Wydawcą jest firma Versus Evil.

The Banner Saga to gra łącząca gatunki RPG i turowej strategii, inspirowana legendami Wikingów. Za produkcję odpowiada studio Stoic, złożone z byłych pracowników BioWare. Fabuła koncentruje się na powrocie rasy Dredge, pragnącej unicestwienia ludzkości.

„To gra stworzona przez artystów, dla których oprawa graficzna, muzyka i scenariusz są ważniejsze od samej rozgrywki. Na szczęście zespołowi nie zabrakło umiejętności, by utrzymać odpowiednią równowagę” - napisał w recenzji Artur.

Wysoka sprzedaż produkcji pozwoliła rozpocząć prace nad trylogią. Druga część ukaże się w przyszłym roku.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze