Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Resident Evil może pracować nad nową grą dla Capcomu

Ponoć łączy siły z PlatinumGames.

Studio twórcy Resident Evil ma pracować z PlatinumGames nad nowym remakiem dla Capcomu. Możliwe, że gra zostanie ogłoszona już w grudniu.

Źródłem plotek jest sam Shinji Mikami, który na swoim facebooku opublikował post wspominający o „nieznanym” remake'u tworzonym przez wymienione firmy. Na razie nie wiadomo, o jaką grę może chodzić, choć na Reddicie pojawił się podejrzany wpis osoby, która twierdzi, że dzieli znajomych z japońskim twórcą. Ponoć w innym, usuniętym poście, Mikami miał wspomnieć o pracy nad remakiem lub kontynuacją God Hand z 2006 roku, a w hashtagach widniały odniesienia do Capcomu, PlatinumGames i The Game Awards.

Źródło: glitched.online

Jeśli wierzyć anonimowemu internaucie, gra może zostać ogłoszona już w przyszłym miesiącu podczas ceremonii rozdania The Game Awards. Jeśli nawet wpis na Reddicie jest zmyślony, to redakcja serwisu Glitched donosi, że Mikami rzeczywiście wspomniał o nowym projekcie (jego posty na Facebooku widoczne są tylko dla znajomych).

Shinji Mikami to ważna postać w historii gier. Początkowo związany był z Capcomem, gdzie stworzył między innymi Resident Evil i Dino Crisis. Po zakończeniu prac nad Resident Evil 4 odszedł z firmy i na przestrzeni lat współtworzył kilka zespołów, między innymi PlatinumGames. Dziś prowadzi Tango Gameworks, a ostatnia gra na jego koncie to Ghostwire Tokyo, przy którym pełnił funkcję producenta.

PlatinumGames również wsławiło się wieloma udanymi produkcjami. Studio specjalizuje się w widowiskowych grach akcji, a w jego portfolio znajdziemy takie tytuły jak Metal Gear Rising Revengance, serię Bayonetta czy cenione Nier Automata.

Read this next