Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca PUBG pracuje nad grą metaverse z NFT - z planetą o rozmiarach Ziemi

Brendan Greene stawia na nowości.

Brendan „PlayerUnknown” Greene - twórca PUBG i popularyzator gatunku battle royale - szykuje nowy projekt - Artemis. Tytuł postawi na wszystkie modne nowinki, jak blockchain, NFT i metaverse.

- Zrobię to, co zaplanowałem - mówił twórca w rozmowie z Hit Points. - Chcemy stworzyć Artemis, a gra dostarczy ludziom sporo frajdy, przyjemności i ważnych rzeczy do zrobienia. Nie ma znaczenia, jeśli takie coś nazywa się metaverse. Nie obchodzi mnie, jak to nazwą.

Greene i jego zespół tworzą wielki świat (metaverse) o rozmiarach prawdziwej Ziemi, w którym gracze stworzą własne treści, a następnie sprzedadzą je (NFT przez blockchain). Aby nie było zbyt pusto, deweloperzy chcą eksperymentować ze sztuczną inteligencją do generowania postaci niezależnych i ich zachowań.

Technologia Artemis zaczynała jako PrologueZobacz na YouTube

- Budujemy cyfrowe miejsce, które musi posiadać własną ekonomię oraz działające systemy. Wierzę, że możliwe powinno być wygenerowanie korzyści z takiego cyfrowego świata. Coś jak internet, gdzie można sprzedać własne twory i zarobić. Ale nie Chanel czy Louis Vuitton, a raczej kolesie sprzedający skiny, ponieważ wiedzą, czego oczekują gracze - wyjaśniał.

Technologia napędzająca Artemis zostanie udostępniona jako open source, w ramach kompletnej transparentności tworzonej platformy.

Brendan opuścił zespół odpowiedzialny za PUBG w 2019 roku. Z pomocą wydawcy tego tytułu battle royale - firmy Krafton - założył następnie PlayerUnknown Productions w Amsterdamie, zajmujące się opisywaną produkcją.

Read this next