Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Ori przeprasza za ostre słowa o Cyberpunk 2077 i No Man's Sky

Czuł się niesprawiedliwie traktowany.
  • Szef Moon Studios wycofał się z kontrowersyjnych słów o Cyberpunk 2077 i No Man's Sky
  • Deweloper przyznał, że był zbyt „agresywny”, co nie przystoi osobie na jego stanowisku

Niedawno Thomas Mahler - szef Moon Studio, odpowiadającego za serię o przygodach Oriego - mocno skrytykował autorów Cyberpunk 2077 i No Man's Sky za budowanie oczekiwań z pomocą obietnic, które są nierealizowane. Teraz jednak przeprasza.

W oświadczeniu na Twitterze deweloper wyjaśnił, że wpis z forum Resetera powstał, ponieważ czuł że poprzez tak zwany „hype”, który jest tworzony w oparciu o fałszywe informacje, był niesprawiedliwie traktowany przez odbiorców i resztę branży. Przekonuje, że chciał zwrócić uwagę na problem zjawiska, które szkodzi zarówno klientom, jak i innym projektantom.

„Dzień później przeczytałem odpowiedzi i uświadomiłem sobie, że przedstawiłem moje opinie w nieprzemyślany sposób, nie wybrałem też odpowiedniego tonu i platformy komunikacji. Po utworzeniu wątku, długo rozmawialiśmy o nim w naszym zespole i z pewnością nie reprezentowałem Moon Studios, tak jak powinienem” - tłumaczy.

https://twitter.com/thomasmahler/status/1357445038142324737

„Jestem twórcą gier i kocham to co robię, nic nie cieszy mnie bardziej niż przygotowywanie produkcji, które zaskakują odbiorców, powodują uśmiech na twarzy ludzi lub ich wzruszają” - przekonuje Mahler.

„Sam jestem jednak także zapalonym graczem. Zawsze uwielbiałem dzielić się moją miłością do gier na publicznych forach i pozostawałem bardzo szczery nawet, kiedy Moon Studios i seria Ori stały się rozpoznawalne. Zawsze podobał mi się pomysł, by deweloperzy i odbiorcy prowadzili otwarty dialog o tytułach, byśmy wspólnie mogli zastanawiać się, jak ulepszyć tę formę sztuki” - twierdzi.

„Wczoraj użyłem zbyt agresywnego tonu, który nie pasował do kogoś na moim stanowisku. Nie chciałem nikogo skrzywdzić, ale otworzyć dyskusje o problemach, z którymi mierzy się branża. Dzielimy wspólną miłość do tej formy sztuki i zawsze powinniśmy okazywać innym szacunek. Ja wczoraj tego nie uczyniłem” - pisze menedżer.

„Bardzo za to przepraszam, zwłaszcza osoby, które wymieniłem z imienia i nazwiska. Obiecuję, że wyciągnę wnioski z popełnionego błędu i mam nadzieję, że nikt nie czuje do mnie urazy” - podsumowuje.

W kontrowersyjnym wpisie Mahlar zarzucił twórcom No Man's Sky i Cyberpunk 2077 roztaczanie wizji, które później nie mają pokrycia w rzeczywistości. Zastanawiał się również, dlaczego gracze są tak bardzo skłonni wybaczać deweloperom „kłamstwa”.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze