Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Monkey Island pracuje nad nowym projektem. Połączenie Zeldy i Diablo

Ron Gilbert wraca do akcji.

Ron Gilbert - jeden z twórców kultowej serii Monkey Island - pracuje nad nową produkcją. Tym razem nie otrzymamy jednak przygodówki, lecz „połączenie Zeldy, Diablo i Thimbleweed Park”, z oprawą przywodzącą na myśl Stardew Valley.

Prace ujawniono już kilka miesięcy temu, lecz teraz pomysł nabrał szerszego rozgłosu za sprawą serwisu TimeExtension. Szczegóły są obecnie skąpe, lecz wpis na oficjalnej stronie studia Terrible Toybox mówi o premierze pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 r.

Do tego posiadamy obecnie tylko kilka zrzutów z ekranu, sugerujących właśnie stylistykę i perspektywę przypominającą Stardew Valley (lub klasyczne odsłony serii Zelda), a do tego postacie jakby wyciągnięte z Thimbleweed Park, przygodówki Gilberta z 2017 roku.

Jest kolorowo i pikselowo, a na screenach widać piekarnię oraz sklep z bronią. Jak zauważył Gilbert, te dwa przybytki bardzo się przydadzą, ponieważ „znajdziemy w nich wszystko, co potrzebne, na dzień pełen wykonywania zadań”. Jest też cmentarz z kryptą i obowiązkowe szkielety.

Wcześniej w tym miesiącu twórca ogłosił, że do zespołu dołączyła Elissa Black. Zajmie się właśnie projektowaniem zadań, a w dorobku ma między innymi Swords of Freeport oraz TownCraft. „To o 37 procent zwiększa szanse, że ukończę grę zanim się znudzę i rozczaruję” - napisał, jak zwykle w żartobliwym tonie.

Read this next