Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twitch wprowadza „tryb tarczy” dla obrony streamerów przed hejterami

W walce ze zmasowanymi atakami trolli.

Twitch wprowadził nowe narzędzie moderacji, mające zabezpieczyć porządek podczas transmisji przed atakami hejterów i trolli. „Tryb tarczy” pozwoli prowadzącemu i moderatorom czatu jednym kliknięciem zaostrzyć reguły komentowania streamu.

Tryb tarczy można dostosować do własnych preferencji i zależnie od ustawień umożliwia wprowadzenie kilku poziomów zabezpieczeń. Według opublikowanych informacji, streamer może na przykład włączyć możliwość komentowania tylko dla obserwujących lub subskrybujących kanał.

Funkcja pozwala też wyłączyć pisanie komentarzy dla osób oglądających transmisje danego twórcy po raz pierwszy, a nawet masowo zbanować widzów używających wskazanych słów (blokady można potem cofnąć, rozpatrzeć indywidualnie albo zgłosić dalej do administracji serwisu).

„Tarczę” można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie kliknięciem przycisku lub wpisaniem na czacie prostej komendy tekstowej. „Nękanie i hejt mogą nadejść w ogromnych falach, takich jak zaplanowane ataki. Mamy nadzieję, że nowe narzędzie umożliwi skuteczną walkę z hejterami oraz trollami” - tłumaczą deweloperzy serwisu w opublikowanej wiadomości.

Serwis ma nadzieję, że nowe funkcje pozwolą „budować otwarte i przyjazne społeczności fanów”. Ponadto poproszono o zgłaszanie wszelkich uwag i komentarzy odnośnie działania i możliwości poprawy „trybu tarczy”. Autorzy zapewniają, że walka z mową nienawiści na portalu „nigdy się nie skończy” i w przyszłości zostaną zaprezentowane nowe rozwiązania.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze