Skip to main content

Twierdza Edycja Ostateczna na nowym zwiastunie. Poznaliśmy szczegóły kampanii

Dwie klasyczne przygody oraz całkowicie nowa.

Studio Firefly przedstawiło nowe szczegóły dotyczące kampanii dla pojedynczego gracza w Twierdza: Edycja Ostateczna, czyli wyczekiwanego remastera kultowej gry strategicznej. Jak możemy się dowiedzieć, w grze będziemy mogli zagrać w dwie oryginalne kampanie, jak również w dodatkową, całkowicie nową.

Według przesłanej informacji prasowej, nowa kampania nosi tytuł „Klejnot Północy” i dzieli się się na dwie części: „Agent Korony” oraz „Ucieczka z Wyspy Węża”. Jak możemy się dowiedzieć, gracz zostaje wysłany głęboko na terytorium wroga, aby przeprowadzić dywersję odciągającą jego uwagę od głównych sił, ale co ważniejsze, uratować też porwanego krewnego Sir Długoręki.

Kampania będzie cechować się wysokim poziomem trudności i została zaprojektowana, aby stanowić wyzwanie dla weteranów serii. Opowieść składa się w sumie z 14 misji, stworzonych ręcznie przez współzałożycieli studia Simona Bradbury’ego i Erica Ouellette’a. Głównymi antagonistami tej historii będą jedni z najbardziej charakterystycznych przeciwników oryginału, czyli Szczur i Wąż.

Przypomnijmy, że premiera Twierdza: Edycja Ostateczna planowana jest na 7 listopada 2023 roku, natomiast już teraz na Steamie można pobrać wersję demonstracyjną. Oprócz nowej zawartości, produkcja oferuje także odświeżoną grafikę i ścieżkę dźwiękową, poprawki rozgrywki, wsparcie dla modów ze Steam Workshop oraz przebudowany tryb wieloosobowy.

Wszystkie materiały graficzne zostały stworzone od podstaw przez artystów odpowiedzialnych za pierwowzory i są teraz dokładniejsze, lepiej animowane oraz mają lepsze oświetlenie. Tytuł doczeka się także nowego trybu „Zamkowy Szlak”, oferującego 10 wymagających scenariuszy polegających na obleganiu słynnych warowni.

Zobacz także