Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twarde narkotyki i seks zakazane w nazwach użytkowników Twitcha

Nowe restrykcje na platformie.

Twitch poszerza restrykcje dotyczące nazw użytkowników platformy streamingowej. Od teraz, zakazane jest nie tylko wyrażanie mowy nienawiści lub gróźb przemocy, ale również nawiązywanie do twardych narkotyków oraz aktów seksualnych.

Usunięte zostaną również odniesienia do „podniecenia, płynów ustrojowych lub genitaliów”. Osoby, które mają w nazwach alkohol, tytoń lub marihuanę, nie muszą się jednak niczego obawiać.

Chcemy, aby Twitch był miejscem, w którym każdy czuje się jak w domu. Wiemy, że ograniczanie nienawistnego zachowania i nękania jest kluczem do bezpiecznego spędzania czasu w przyjemnej atmosferze” - napisali włodarze Twitcha w oficjalnym komunikacie.

Czy nowe zasady dotkną jakiegoś znanego streamera?

Konta użytkowników, których nazwy naruszają nowe wytyczne, zostaną oznaczone do zresetowania i zablokowane do czasu zmiany nicku. Procedura odbędzie się na szczęście przy zachowaniu historii konta, subskrypcji czy obserwowanych kanałów.

Nowe zasady zaczną być jednak egzekwowane dopiero od 1 marca, „aby umożliwić twórcom dostosowanie się do nich bez jakichkolwiek zakłóceń na kanałach”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze