Skip to main content

Trzy starsze gry z serii Fallout usunięte ze sprzedaży na GOG

AKTUALIZACJA: Gry wrócą na Steam.

Aktualizacja: Należąca do ZeniMax Media firma Bethesda Softworks potwierdziła na Twitterze, że pracuje nad ponownym udostępnieniem Fallout 1, 2 oraz Fallout Tactics: Brotherhood of Steel na Steamie. Wydawca nie skomentował jednak sytuacji dotyczącej sklepu GOG, gdzie gry najpewniej już się nie pojawią.

*

Oryginalna wiadomość: Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku tygodni, Fallout 1, 2 oraz Fallout Tactics: Brotherhood of Steel nie są już dostępne w należącym do grupy CD Projekt sklepie GOG.

W ramach pierwszego dnia promocji Winter Sale - 12 grudnia - trzy tytuły były oferowane za darmo, a właściciele sklepu informowali, że będą prawdopodobnie zmuszeni usunąć je z oferty wraz z 1 stycznia. Tak też się stało, ale pliki gier nadal dostępne są dla wszystkich osób, które wcześniej kupiły lub otrzymały produkcje.

„W powodu okoliczności leżących poza naszą kontrolą musimy zaprzestać sprzedaży trzech klasycznych tytułów z serii Fallout” - napisano w oświadczeniu.

W kwietniu 2007 roku prawa do serii Fallout przejęło ZeniMax Media, lecz wkrótce potem wybuchł spór sądowy z Interplay, które zapewniało, że zajmuje się produkcją Fallout MMO. Sprawa zakończyła się ugodą, a Interplay zachowało „pewne prawa autorskie”, upoważniające między innymi do sprzedaży starszych tytułów. Właśnie to upoważnienie wygasło 31 grudnia.

Nie jest jasne, czy ZeniMax zdecyduje się samo opublikować trzy usunięte gry na GOG. Żaden z tytułów wydawcy nie jest dostępny w tym sklepie, a problemem jest podobno fakt, że produkcje sprzedawane przez należącą do CD Projektu witrynę oferowane są bez zabezpieczeń DRM.

Zobacz na YouTube

Read this next