Skip to main content

Trzeci sezon „Wiedźmina” i „Rodowód krwi” - Netflix ujawnił daty premier

Jest na co czekać.

Netflix oficjalnie ogłosił, że trzeci sezon serialu „Wiedźmin” ukaże się latem przyszłego roku. Natomiast prequel serii pt. „Wiedźmin: Rodowód krwi” już 25 grudnia 2022. Ujawniono także szczegóły dotyczące jego obsady i fabuły.

TUDUM to coroczne święto, w ramach którego Netflix organizuje specjalną transmisję, ujawniającą plany usługi na najbliższy rok. W trakcie niej zajrzeliśmy na plan zdjęciowy „Wiedźmina”, po którym oprowadza nas Anya Chalotra, wcielająca się w Yennefer i Freya Allan, grająca Ciri.

Aktorki opowiedziały o scenach walki i starciu ich postaci, co rozpaliło wyobraźnię fanów, którzy nie mogą doczekać się ich pojedynku. Przypomnijmy, że na drugi sezon serialu czekaliśmy aż dwa lata. Przerwa była spowodowana głównie pandemią Covid-19, która wymusiła wprowadzanie surowych zasad na planach zdjęciowych.

Natomiast, zaskakująco szybko zobaczymy prequel serii, czyli „Wiedźmin: Rodowód krwi”, którego akcja toczy się 1200 lat przed główną sagą i przedstawia historię powstania pierwszego prototypu wiedźmina. W obsadzie znaleźli się m.in. Michelle Yeoh (Scian), Sophia Brown (Eile), Laurence O'Fuarain (Fjall) i Minnie Driver.

Gwiazdy ujawniły tylko kilka ciekawostek na temat swoich postaci, ich zainteresowań, charakteryzacji i umiejętności. Co ciekawe, za ścieżkę dźwiękową produkcji jest odpowiedzialny popularny kompozytor Bear McCreary, twórca muzyki do serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”.

Zobacz także