Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwa moda na konsole przenośne. Zapowiedziano Razer Edge 5G

Na bazie Androida.

Nintendo Switch, Steam Deck, Logitech G Cloud - sprzęt przenośny przeżywa obecnie mały renesans popularności. Teraz do grona producentów planuje dołączyć Razer, prezentując Edge 5G.

Jak sugeruje sama nazwa, sprzęt postawi nie tylko na „lokalne” granie, ale pozwoli na streamowanie gier przez sieć. W materiale wideo pojawiło się nawet logo Xbox - czyżby w związku z Game Passem? Szczegóły są obecnie skąpe - pełna prezentacja 15 października, na imprezie RazerCon.

W celu przygotowania urządzenia siły połączyły firmy Verizon, Qualcomm oraz właśnie Razer. Ta pierwsze odpowiada za połączenie sieciowe (w USA), druga zapewnia procesor Snapdragon G3X, a Razer integruje komponenty. Prace są najwyraźniej na dość zaawansowanym etapie - o zestawach deweloperskich wspominano już pod koniec ubiegłego roku.

Chipset G3X obejmuje układ graficzny Adreno, pozwalający uruchomić gry (w wersji Android) nawet w 144 klatkach na sekundę, z wsparciem dla 10-bitowego HDR. Do tego oczywiście 5G oraz WiFi 6E. Jeśli Edge 5G będzie przypominać wspominane zestawy deweloperskie - co prawdopodobne - można spodziewać się 6,65-calowego ekranu OLED.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze