Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trochę jak Simsy, ale w świecie Władcy Pierścieni. Pokazano oficjalny zwiastun Tales of the Shire

Symulator życia w Shire.

Studio Weta Workshop zaprezentowało oficjalnie Tales of the Shire - uroczo zapowiadający się „symulator życia”, osadzony w uniwersum Władcy Pierścieni. Produkcja zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.

Gra skupia się na rozgrywcę dla jednego gracza i zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X, a także Nintendo Switch. „Stwórz własnego hobbita, który przybywa, aby zamieszkać w Nad Wodą. Odegraj rolę w rozwoju tej miejscowości, która ubiega się o formalne zaliczenie jej w poczet wiosek Hobbitonu” - czytamy w opisie.

Jako że akcja gry będzie toczyć się na ziemiach zielonego i bestroskiego Shire, nie znajdziemy w niej elementów walki i większych zagrożeń. Zajmiemy się więc przede wszystkim przebieraniem swojego hobbita, strojeniem przytulnej norki oraz dbaniem o ciepłe relacje z sąsiadami. Co nieco gameplayu zaprezentowano w oficjalnej zapowiedzi.

Zobacz na YouTube
Szczegółowość postaci pozostawia nieco do życzenia, ale sielankowego klimatu odmówić grze nie można.

Wędruj po okolicy, aby odkrywać sekretne polany i zaginione skarby Shire. Doświadcz stale zmieniającej się pogody, która wpływa na codzienne zajęcia, a także sezonowych niespodzianek uzależnionych od bieżącej pory roku” - czytamy dalej na Steamie. Nie zabraknie też handlu oraz jakiejś formy rozwoju bohatera, a także „słynnych postaci i znajomych rodzin hobbitów”.

Tales of the Shire będzie pierwszą większą grą studia Weta Workshop, które do tej pory specjalizowało się w projektach na sprzęt wirtualnej rzeczywistości. Konkretna data premery nie została ujawniona, ale karta produktu na Steamie zdradziła, że gra zaoferuje polską wersję językową.

Read this next