Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tormentum - mroczna przygodówka od polskiego studia szuka wsparcia

Surrealistyczne klimaty i wybory moralne.

Polskie OhNoo Studio rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na mroczną grę przygodową Tormentum - Dark Sorrow.

Twórcy z Gdyni opisują swój projekt jako „surrealistyczną grę typu point and click, zawierającą w sobie również pewną dawkę wyborów moralnych”.

„Akcja toczy się w mrocznym świecie, balansującym na granicy sennego marzenia i koszmaru. Bohater nie pamięta skąd przybył ani jak się nazywa. Przemierzając kolejne krainy usiłuje poznać prawdę o otaczającym go świecie, jak i o sobie samym.”

Deweloperzy zapewniają, że wykreowana przez nich produkcja będzie „jednym z najbardziej oryginalnych światów, jakie widzieliśmy w grach przygodowych”.

Wśród inspiracji twórcy wymieniają prace Zdzisława Beksińskiego i H. R. Gigera, a także inne gry, jak Demon's Souls i Dark Seed.

OhNoo Studio poszukuje 9 tysięcy dolarów w serwisie Indiegogo. Premierę zaplanowano wstępnie na październik tego roku, a platformy docelowe to PC, Mac, Linux i urządzenia mobilne. Głosy oddawać można także na Steam Greenlight.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze