Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Jedyna, prawdziwa miłość

Misja poboczna w Karawanseraju, w której poznajemy miłosne rozterki pewnego mężczyzny.

Jest to misja poboczna, której możesz podjąć się przebywającym w jednej z lokacji w Torment: Tides of Numenera, a konkretnie w Karawanseraju. Skieruj się na centralny, okrągły plac, gdzie spotkasz mężczyznę o imieniu Omahdon (#8 na mapie Karawanseraj). Poprosi cię, abyś odnalazł jego ukochaną o imieniu Perseia, która popadła w obłęd i lęka się wszystkiego.

Możesz jeszcze wypytać Omahdona o kilka szczegółów, między innymi o to, gdzie zakochani się poznali i czemu Perseia zaczęła się tak zachowywać. Następnie skieruj się do noclegowni i wejdź do pokoju z lewej (#9 na mapie Karawanseraj), gdzie przeszukaj szufladę. Znajdziesz w niej starożytną spinkę do włosów, którą przekaż Omahdonowi. Następnie udaj się do Idylli (#4 na mapie Karawanseraj) i wypytaj ją o poszukiwaną kobietę. Dowiesz się, że w rzeczywistości Omahdon ożywił martwą Perseię i to on popadł na jej punkcie w obsesję.

Omahdon (1), pokój ze spinką (2) oraz Idylla (3).

Teraz musisz podjąć decyzję czy chcesz, aby kochankowie do siebie wrócili czy też wolisz umożliwić Persei ucieczkę. W pierwszym przypadku podczas rozmowy z Idyllą powiedz o swoim zamiarze, a następnie przekonaj ją korzystając z perswazji. Kobieta zdradzi ci, że Persereia uciekła do Doliny Poległych Bohaterów. Możesz powiedzieć o tym Omahdonowi, który podaruje ci enigmat (Kostka Zastoju), a przy okazji zyskasz 25 punktów doświadczenia.

Druga możliwość, to umożliwienie ucieczki Persei. Jeśli chcesz przystać na ten plan, to powiedz o nim Idylli. Kobieta podzieli się informacją na temat dwóch transportowych statków, które niedawno odleciały z Karawanseraju. Na żadnym z nich nie było dziewczyny, ale jeśli skłamiesz Omahdona (zdolność oszustwo), to dziewczyna zyska więcej czasu na ucieczkę. W ten sposób kochankowie się nie spotkają, a ty zyskasz 25 punktów doświadczenia. Jeśli chcesz możesz także przy pomocy perswazji wydobyć od Idylli prawdziwe miejsce pobytu Persei, czyli Dolinę Poległych Bohaterów.


Spis treści: Torment: Tides of Numenera - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Niestabilne fundamenty

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Czerwone kręgi

- Torment: Tides of Numenera - zadanie dodatkowe: Oczy adwersarza


Istnieje jeszcze jedna opcja. Możesz wyczuć u Idylli specjalne zdolności, a następnie nakłonić ją przy pomocy perswazji, aby wprowadziła Omahdona w trans. Następnie powiedz mężczyźnie, że Idylla chce go przeprosić. W ten sposób spowolnisz poszukiwania kochanka i zakończysz zadanie zdobywając 25 punktów doświadczenia.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze