Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Torla na Kickstarterze: sympatyczna gra RPG poszukuje wsparcia

W stylu Don't Starve.

Torla - sympatyczna gra RPG - zaoferuje tajemnicze światy do odkrycia, pełne sekretów i przedziwnych postaci. O ile na Kickstarterze uda się zebrać minimum 36 tys. dolarów.

Niezależny projekt przypomina nieco Don't Starve. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a kluczowe będzie pozyskiwanie surowców oraz system rzemiosła, za pomocą którego zbudujemy kolejne narzędzia i przedmioty czy też zasadzimy rośliny.

Początek przygody

Również styl oprawy można porównać do popularnej produkcji od Klei Entertainment. Mowa bowiem o rysunkowej grafice, choć Torla stawia na dużo bardziej sympatyczne i humorystyczne podejście do postaci czy przeciwników.

Kolejne podobieństwa do Don't Starve to zmienna pora dnia oraz pory roku, wpływające na warunki w odwiedzanym właśnie świecie. Eksplorujemy jednak nie jedną, proceduralnie generowaną mapę, a wiele mniejszych światów.

Poza rzemiosłem i rolnictwem zajmiemy się także łapaniem i oswajaniem zwierząt, wędkowaniem, wykonywaniem zadań, handlowaniem rozwiązywaniem zagadek logicznych czy odkrywaniem przeszłości uniwersum Torla.

Ostateczne plany zakładają trzy duże rozdziały opowieści - na Kickstarterze finansowany jest pierwszy z nich. Wstępne prace trwają od grudnia ubiegłego roku, z dwójką zaangażowanych deweloperów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy rozdział Torla powinien zadebiutować w październiku przyszłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze