Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tony Hawk's Pro Skater HD zniknie ze sprzedaży na Steamie

Winna muzyka?

Tony Hawk's Pro Skater HD w przyszłym tygodniu zniknie z oferty na Steamie.

Jak sprecyzowano w ogłoszeniu, zręcznościowa produkcja z 2012 roku pozostaje w sprzedaży do 17 lipca. Do tego czasu trwa wyprzedaż, z ceną obniżoną o 80 procent, do skromnego 2 euro (ok 8,50 zł).

Nie podano przyczyn takiego kroku, lecz winna jest zapewne licencjonowana muzyka. Podobnie było w przypadku Alan Wake, a GTA: San Andreas musiano modyfikować za pomocą łatki, by usunąć niektóre utwory.

Tony Hawk's Pro Skater HD debiutowało na X360 w dniu 18 lipca 2012 roku, a więc dzień zakończenia sprzedaży wypada zaraz przed piątymi urodzinami. To zdaje się sugerować, że prawa do piosenek podpisano na pięć lat.

Jeśli zdążymy z zakupem, gra pozostanie oczywiście dostępna do włączenia także po wycofaniu ze sklepu.

Zestaw przygotowany przez studio Robomodo łączy odświeżone poziomy z dwóch pierwszych odsłon zasłużonej serii, a później - w dodatku - także z Tony Hawk's Pro Skater 3.

Gra nadal pozostaje dostępna na X360 i PS3. W przypadku tych platform nie podano detali, lecz w sklepie Microsoftu także trwa spora przecena, co może sugerować podobny los.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze