Skip to main content

Tom Hanks uważa, że zagrał tylko w czterech „całkiem dobrych” filmach

Co za skromność.

Tom Hanks jest światowej sławy aktorem, mającym na koncie prawie sto ról, dwa Oscary i mnóstwo nominacji do prestiżowych nagród. Tym bardziej zaskakujące może być, że w trakcie wywiadu promującego jego debiutancką książkę, oznajmił, że tylko cztery filmy, w których zagrał, są „całkiem dobre”.

Niestety jednak amerykański aktor nie ujawnił, które tytuły miał na myśli, a warto przypomnieć, że wystąpił w takich widowiskach jak chociażby „Forrest Gump”, „Filadelfia” czy „Cast Away – poza światem”. Natomiast obecnie możemy go oglądać w filmach „Elvis” i „Pinokio”.

- Nikt nie wie, w jaki sposób powstają filmy, choć wszyscy myślą, że wiedzą - powiedział Hanks w rozmowie z magazynem People, zapytany o proces powstawania hollywoodzkich produkcji. - Ja zagrałem w wielu filmach, a cztery z nich były według mnie całkiem dobre, a wciąż jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób to wszystko układa się w film. Od zalążku pomysłu, aż do błyskającego na ekranie obrazu. Cały ten proces uznaję za cud.

Aktor zdecydował się na wywiad, chcąc tym samym promować swoją debiutancką powieść pt. „The Making of Another Major Motion Picture Masterpiece”, która opowie o kręceniu wartego miliony dolarów superbohaterskiego filmu akcji, opartego na komiksie. Książka oficjalnie ukaże się 9 maja 2023.

Zobacz także