Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To „koniec gorączki złota” na Game Pass i w Epic Games Store - ostrzegają niezależni twórcy

Może być trudniej o finansowanie.

Microsoft wykładający góry pieniędzy za dodanie gry do Game Passa i Epic Games czyniące to samo z myślą o własnym sklepie to już przeszłość - ostrzegają twórcy popularnych gier niezależnych.

Casey Yano - jeden z nich - to założyciel studia Mega Crit, odpowiedzialnego choćby za Slay the Spire. Twórca pojawił się na konferencji GDC, gdzie dyskutował z serwisem PC Gamer.

- Rozmawiałem z co najmniej pięcioma małymi zespołami, liczącymi 35 i mniej osób. Powtarzają jedno: cięcia, cięcia, cięcia, wycofane finansowanie, koniec toczonych przez rok rozmów - mówi twórca. - Brzmi gównianie. Zdecydowanie jesteśmy w bardzo uprzywilejowanej sytuacji, posiadając własne finansowanie. W przeciwnym razie byłym teraz bardzo, bardzo przestraszony.

Zobacz na YouTube

W podobnym tonie wypowiada się także Chris Bourassa, odpowiedzialny za inny popularny tytuł niezależny, czyli Darkest Dungeon. Ten przyznaje, że Microsoft zmniejszył pieniądze, jakie oferuje za dodanie gry do Game Pass.

- Mocno zmniejszył - zgadza się Yano.

- Tak samo Epic. To koniec gorączki złota. Pochodzę z północnego zachodu USA. Urodziłem się w mieście zbudowanym na złocie, a dalej na północ znaleźli diamenty. Być może czeka na inna zmiana modelu, ale zdecydowanie słyszę, że czas wielkich umów jest za nami. Z pewnością podpisaliśmy umowę z Epic w dobrym czasie - dodaje Bourassa, którego Darkest Dungeon 2 wydano pierwotnie wyłącznie w Epic Games Store.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Darkest Dungeon 2

PC

Slay the Spire

PS4, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze