Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„To była wyjątkowa chwila”. Ewan McGregor o powrocie do roli Obi-Wana

Aktor wspomina przygodę ze Star Wars.

Disney opublikował zakulisowe wideo, w którym odtwórca Obi-Wana Kenobiego w trylogii prequeli i nadchodzącym serialu Star Wars opowiada o powrocie do słynnej roli.

Przypomnijmy, że w „Nowej nadziei” w słynnego mistrza Jedi wcielił się Alec Guinness. Po wielu latach młodszą wersję postaci zagrał Ewan McGregor, którego widzowie mogli oglądać w epizodach od pierwszego do trzeciego.

- Pierwszy raz, kiedy zobaczyłem Star Wars, byłem oszołomiony. Alec Guinness jako Obi-Wan Kenobi wykonał niesamowitą rolę - mówi aktor w materiale opublikowanym przez przedstawicieli Disneya.

W zakulisowym nagraniu wspomina również, że jedną z pierwszych rzeczy, które musiał zrobić po pojawieniu się na planie „Mrocznego Widma”, był wybór rękojeści własnego miecza świetlnego.

- Pierwszy raz, gdy ponownie ubrałem się w strój Obi-Wana Kenobiego, był wyjątkową chwilą. Cudowność świata Star Wars i ekscytacja możliwością grania tej postaci są naprawdę czymś niesamowitym - dodaje McGregor.

Pierwsze dwa odcinki „Obi-Wan Kenobi” zadebiutują 27 maja, a kolejne będą publikowane w następne środy. W Polsce platforma streamingowa pojawi się jednak dopiero 14 czerwca, ale wraz z udostępnionymi dotychczas odcinkami.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze