Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„To będzie wielki rok dla The Last of Us” - Neil Druckmann o dziesięcioleciu marki i grze sieciowej

37 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii.

Neil Druckmann z zespołu Naughty Dog - główny twórca cyklu The Last of Us - postanowił podsumować dotychczasowe osiągnięcia serii, która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Zapowiada także, że „będzie to wielki rok” dla docenionego cyklu.

Jak możemy przeczytać w wiadomości opublikowanej na blogu studia, deweloper przede wszystkim chciał podziękować za nieustanne wsparcie fanów - publikowane fanarty, cosplaye, listy z podziękowaniamai i nie tylko. Dodaje, że dekadę temu zespół nie wyobrażał sobie, jak wielkim sukcesem będzie gra.

Z dumą informujemy, że wszystkie gry z serii The Last of Us sprzedały się w ponad 37 milionach egzemplarzy na całym świecie do grudnia 2022 i codziennie sięgają po nią nowi, jak i powracający gracze. Świadomość tego, jak Joel, Ellie i inne postacie zostały pokochane przez graczy motywuje nas do dalszej pracy” - pisze Druckmann.

Opublikowano nową grafikę koncepcyjną nadchodzacej odsłony multoplayer

W dalszej części tekstu twórca dziękuje za ciepłe przyjęcie remake’u The Last of Us Part 1 oraz przypomina, że gra pojawi się na PC już 3 marca tego roku. „Spoglądamy na nadchodzącą rocznicę, która będzie miała miejsce w czerwcu i jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc podzielić się z wami nowymi informacjami o przyszłości serii” - poinformował deweloper.

Dowiedzieliśmy się ponadto, że w najbliższych miesiącach czeka na graczy „kilka zabawnych niespodzianek”, ale też opublikowano nową grafikę koncepcyjną nadchodzącej odsłony multiplayer, którą zamieściliśmy powyżej.

Na koniec twórca przypomniał o nadchodzącej ekranizacji The Last of Us od HBO, która zadebiutuje już 15 stycznia (ze względu na różnicę w strefach czasowych, w Polsce będzie to 16 stycznia). W trakcie trwania pierwszego sezonu produkcji, studio Naughty Dog opublikuje ekskluzywne materiały zza kulis The Last of Us Part 1 oraz wspomnianego serialu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Last of Us

PS3

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze