Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

theHunter: jak zacząć: początek gry

Garść porad dla nowych graczy.

theHunter: Call of the Wild to gra trudna. Musisz opanować zasady rządzące rozgrywką, by być w stanie zapolować na jakiekolwiek zwierzę - i osiągnąć z tego przyzwoity zysk. Na tej stronie prezentujemy garść porad i trików, które ułatwią ci rozgrywkę.


Na tej stronie:


Nie hałasuj

Dobry myśliwy to cichy myśliwy. Staraj się poruszać w pozycji kucającej, by nie dać się usłyszeć pobliskiej zwierzynie. Marszu i biegu używaj wyłącznie wtedy, gdy szybko chcesz przedostać się z jednego miejsca do drugiego.


Nie spiesz się

Punkty ten łączy się z poprzednim dotyczącym hałasu. Szybkie, nieprzemyślane akcje mogą kosztować cię sporo cennego czasu. Jeśli nie masz świetnego miejsca do oddania strzału, poczekaj i lepiej się do niego przygotuj. Lepiej poświęcić kilka minut na relokację, niż potem szukać uciekającej zdobyczy w lesie.


Uważaj na krzaki

Krzaki (1) i inna wysoka roślinność to częsty widok w grze. Przechodź przez nie powoli, najlepiej w pozycji kucającej - wbiegnięcie w nie sprintem narobi tyle rabanu, że cała zwierzyna w promieniu 150 metrów od ciebie ucieknie.


Zwracaj uwagę na ślady i dźwięki zwierząt

Cała zwierzyna łowna zostawia różnorakie ślady - będą one podświetlać się (2) jeśli znajdziesz się dość blisko. Wejście z nimi w interakcję pozwoli ci pozyskać dodatkowe informacje o zwierzynie - takie jak kierunek, w którym się udała.

Niemniej ważne są także dźwięki wydawane przez zwierzęta. Dzięki nim będziesz w stanie zlokalizować zwierzynę nawet z kilkuset metrów, dowiesz się też, z jakiego powodu ryczy - czy są to odgłosy godowe czy ostrzegawcze przed zagrożeniem (tobą).


Strzelaj w serce bądź płuca

Zasada z większości strzelanek się tutaj nie sprawdzi - strzelanie w głowę jest w grze szalenie nieskuteczne. Możesz łatwo chybić, a nawet jeśli trafisz, jest spora szansa, że pocisk tylko draśnie zwierzynę.

Strzelanie nad przednimi łapami pozwoli ci trafić w serce bądź płuca

Znacznie lepiej jest strzelać w serce bądź płuca zwierzyny, ustawiając celownik delikatnie nad jej przednimi łapami. Jeśli oddasz strzał z odpowiedniej odległości i możliwie prostopadle do celu, jest duża szansa, że położysz zwierzę jednym pociskiem.


Stosuj odpowiedni ekwipunek

W trakcie rozgrywki będziesz zdobywał gotówkę, za którą możesz kupować nowy ekwipunek - broń, amunicję, celowniki czy inne przydatne przedmioty, jak wabiki. Staraj się regularnie zmieniać ekwipunek na taki dostosowany do polowania na dany typ zwierzyny. Dzięki temu twoje zadanie będzie łatwiejsze, a za swoje zdobycze uzyskasz więcej pieniędzy.


Nie marnuj pieniędzy na budowle

Na mapach natrafisz na miejsca, w których możesz odbudować ambony myśliwskie i obiekty maskujące. Nie trać jednak na to pieniędzy, szczególnie podczas pierwszych godzin zabawy. Wykorzystaj zaoszczędzone środki na zakup lepszego sprzętu.

Tego typu obiekty są co prawda przydatne, jednak lepiej wykorzystać gotówkę na inne cele

Korzystaj z aparatu zamiast lornetki

Gra od samego początku będzie sugerować, byś korzystał z lornetki do namierzania zwierzyny. Zamiast tego wykorzystaj aparat (aktywowany klawiszem P). Oferuje on takie samo przybliżenie jak lornetka, jednak nie obcina sporego kawałka ekranu - a jak wiadomo lepsza widoczność to łatwiejsze lokalizowanie kolejnych celów.

Następnie: theHunter - ślady: tropienie zwierząt

Spis treści: theHunter: Call of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze