Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

theHunter - dźwięki: jak nie dać się usłyszeć

Ciche poruszanie się, unikanie wykrycia przez zwierzęta.

Jak w prawdziwym świecie, zwierzęta w theHunter: Call of the Wild mają bardzo wyczulony słuch i łatwo jest je spłoszyć. Z tej strony dowiesz się w jaki sposób poruszać się po cichu, by móc zakraść się do zwierzyny.


Na tej stronie:


Hałas - jak działa

W trakcie rozgrywki, na ekranie cały czas widzisz poziom hałasu (1), który generujesz - wskaźnik odnajdziesz w prawym dolnym rogu.

Im pasek będzie bardziej zapełniony - a potem zabarwiony na czerwono - tym większy raban robisz i zwierzęta będą w stanie zlokalizować cię z większej odległości.

Jeśli zwierzę cię usłyszy, na ekranie pojawi się stosowna informacja - na przykład w okienku, w którym zostaniesz poinformowany, że zwierzę ostrzega (2). Zaraz po tym rzuci się ono do ucieczki, praktycznie uniemożliwiając zapolowanie na nie.


Ciche poruszanie się - jak nie dać się wykryć

Ilość generowanego hałasu zależy w dużej mierze od twojej postawy w trakcie ruchu. Do wyboru są trzy - wyprostowana, kucająca i leżąca. Pierwsza jest domyślną, drugą uruchomisz wciskając klawisz C, ostatnią z kolei za pomocą Z. Dodatkowo, każda z nich pozwala na wolne i szybkie poruszanie się.

W pozycji wyprostowanej możesz wypłoszyć zwierzynę mniej więcej z odległości 100 lub 150 metrów - odpowiednio dla wolnego i szybkiego ruchu. Kucająca pozycja powinna pozwolić ci podejść do zwierzyny na odległość kilkudziesięciu metrów - a czołgając się nie wydajesz praktycznie w ogóle hałasu.

Co więcej, generowany hałas zależy także od powierzchni, po której się poruszasz. Znacznie więcej hałasu narobisz podczas poruszania się przez liście - nie mówiąc już o przedzieraniu się przez krzaki, jedną z najgłośniejszych czynności w grze. Skakanie także nie wchodzi w grę - jest potwornie głośne.

Poruszaj się w pozycji stojącej wtedy, gdy wiesz, że nie ma w pobliżu żadnych zwierząt. W trakcie polowania pozycja kucająca powinna zagwarantować ci łatwy dostęp do zwierzyny. Pozycja leżąca z kolei jest świetna to zasadzania się - gdy czekasz, aż to zwierzyna podejdzie do ciebie.

Następnie: theHunter - polowanie: gdzie celować i strzelać

Spis treści: theHunter: Call of the Wild - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: theHunter - ślady: tropienie zwierząt

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze