Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Walking Dead Destinies zapowiedziane. Wyciekło też dużo informacji o grze

Pozwoli zmienić wydarzenia z serialu.

Studio GameMill Entertainment i telewizja AMC oficjalnie zapowiedziały The Walking Dead Destinies, czyli nową grę action-adventure osadzoną w popularnym postapokaliptycznym uniwersum. Co ciekawe jednak, przed opublikowaniem trailera do sieci wyciekło wiele szczegółów na temat produkcji.

Jak możemy się dowiedzieć z opisu produkcji, fabuła Destinies będzie podążać historią znaną z czterech pierwszych sezonów serialu, a gracze wcielą się głównie w postać Ricka Grimesa, ale także kilku innych znanych bohaterów. Zobaczymy też innych znanych bohaterów oraz odwiedzimy najważniejsze lokacje. Co ciekawe, gracz będzie miał wpływ na wydarzenia w grze oraz losy postaci, które mogą przebiec znacznie inaczej, niż w telewizyjnym pierwowzorze.

Każdy ocalały posiada unikalne zdolności, a kluczem do przetrwania jest umiejętne zarządzanie zasobami - w świecie gry znajdziemy jedynie ograniczony zapas broni oraz amunicji. Jak donosi znany leaker Billbil-kun, wśród znajomych twarzy, jakie zobaczymy w grze, znajdują się między innymi Shane, Michonne, Daryl, Merle, Carol, Carl, Lori, Glenn, Gubernator i T-Dog.

Nieznana jest na ten moment data premiery, jednak Billbil-kun przewiduje ją na 13 listopada tego roku, a cena ma wynosić 49,99 euro (ok. 220 złotych). Sugeruje też, że więcej informacji o grze może zostać przedstawionych na imprezie Gamescom w dniach 23-27 sierpnia. Wiadomo jednak, że gra trafi na komputery PC, oraz konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że serial The Walking Dead nadawany był w latach 2010 - 2022. Główny bohater - Rick Grimes - jest zastępcą w niewielkim miasteczku w okolicach Atlanty. Podczas jednej z akcji zostaje postrzelony i zapada w śpiączkę. Po kilku miesiącach budzi się i odkrywa, że świat został opanowany przez żywe trupy. Odnajduje swoją rodzinę i staje się przywódcą grupy ocalałych.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze