Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Pathless to kolejna gra startowa PS5

Premiera 12 listopada.

The Pathless od twórców Abzu dołącza do katalogu gier startowych PlayStation 5 - studio Giant Squid poinformowało, że gra zadebiutuje 12 listopada. Tego samego dnia trafi też na PS4, PC i iOS.

The Pathless zapowiedziano jeszcze w 2018 roku, a pierwotnie premiera miała się odbyć rok później. Podczas przygody wcielimy się w Łowczynię, która wyrusza w drogę, by zdjąć klątwę z wyspy. Bohaterce towarzyszy orzeł, który pozwala przykładowo szybować z wysokości.

W grze nie ma minimapy ani szybkiej podróży, co powinno uczynić eksplorację specyficznym doświadczeniem. Wiadomo, że nie zabraknie walki, wspinaczki, zagadek i kolekcjonowania kryształów, które wzmocnią ptasiego kompana.

Studio Giant Squid założył Matt Nava, były kierownik artystyczny wysoko ocenianego Journey, co można poznać po stylu graficznym The Pathless.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze