Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Mandalorian, sezon 3 - czy Grogu powróci

Dalsze losy Baby Yody.

Przez większość 1. i 2. sezonu serialu „The Mandalorian” misją głównego bohatera było odnalezienie odpowiedniego opiekuna dla Grogu. Choć mogłoby się zdawać, że drogi Mando i Baby Yody się rozeszły, to w trailerach 3. sezonu widzimy, że bohaterowie znów podróżują razem. W tym miejscu wyjaśniamy, co stało się z Grogu między 2. i 3. sezonem.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Ostatnie sceny 2. sezonu pokazują rozstanie Mando i Grogu. Jest ono niezwykle emocjonalne, ponieważ dwójka bohaterów zżyła się ze sobą. Baby Yoda trafia pod opiekę Luka Skywalkera, który po zwycięstwie nad Imperium postanowił szkolić nowych Jedi. Din Djarin wie, że Luke zapewni mu bezpieczeństwo i nauka pod jego okiem będzie najlepszym rozwiązaniem dla obdarzonego mocą dziecka.

Mogłoby się wydawać, że wątek ten został zamknięty i w 3. sezonie Din zajmie się innymi sprawami. W trailerze widzimy jednak, że Mando znów podróżuje z Grogu. Historię ich ponownego zjednoczenia można zobaczyć w serialu „Księga Boby Fetta”, który kontynuuje część wątków z „The Mandalorian”.

W „Księdze” widzimy, jak Grogu odbywa szkolenie pod okiem Luke'a. Mando postanawia go odwiedzić i podarować mu kolczugę z beskaru. Kiedy dociera na miejsce, Ahsoka mówi mu, że mały bardzo za nim tęskni. Odradza jednak bezpośredni kontakt, ponieważ emocjonalne przywiązanie stanowi przeszkodę w szkoleniu Jedi.

Dinowi udaje się namówić Ahsokę, aby przekazała prezent Grogu. Dla Luke'a jest to dobry pretekst, aby wystawić młodego adepta na próbę. Oferuje mu dwa prezenty do wyboru - jednym jest kolczuga od Dina, a drugim miecz świetlny, należący niegdyś do Mistrza Yody. Wybór miecza oznacza dalszą naukę, a wybór kolczugi wiąże się z porzuceniem drogi Jedi i powrotem do Mando.

Grogu decyduje się na powrót do przyjaciela, z którym wyrusza na kolejne przygody. O tym, jak potoczą się dalsze losy Baby Yody i Mando, dowiemy się w marcu i kwietniu 2023 roku, kiedy to kolejne odcinki serialu „The Mandalorian” będą ukazywać się w serwisie Disney+.

Spis treści: The Mandalorian - przewodnik po serialu

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze