Skip to main content

The Lords of the Fallen wygląda jak nowe Dark Souls. Jest trailer

I jest klimat.

W trakcie gali The Game Awards 2022 zaprezentowano nowy zwiastun mrocznego souls-like'a The Lords of the Fallen. Tym razem materiał powstał na silniku gry, ale nie pokazuje bezpośredniego gameplayu - choć pewnych skrawków rozgrywki można się doszukać.

Przypomnijmy, że The Lords of the Fallen jest rebootem... Lords of the Fallen z 2014 roku. Producentem jest studio Hexworks, należące do polskiej firmy CI Games, odpowiadającej za wspomniany prierwowzór.

Inspiracje mistrzami gatunku souls-like są oczywiste. Trailer ocieka gęstą atmosferą grozy, widzimy też maszkary, które mogłyby się znaleźć w Dark Souls, Bloodborne czy Elden Ring.

The Lords of the Fallen zadebiutuje w 2023 roku - nie podano jednak konkretnej daty premiery. Gra wykorzystuje technologię Unreal Engine 5, co przekłada się na docelowe platformy. Produkcja zmierza bowiem tylko na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Jeszcze w tym roku twórcy chwalili się, że reboot jest „pięć razy większy” od pierwowzoru. W przeciwieństwie do gry z 2014 roku, sami wybierzemy wygląd i klasę postaci.

Zobacz także