Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„The Last of Us” z kolejnym easter eggiem. Zauważyliście postać z drugiej części gry?

W szóstym odcinku.

Wygląda na to, że każdy odcinek „The Last of Us” skrywa ciekawe nawiązania do materiału źródłowego, które są w stanie dostrzec tylko fani serii Naughty Dog. W szóstym odcinku na chwilę pojawia się ważna postać z The Last of Us 2.

Uwaga na drobne spoilery z The Last of Us 2

Kiedy po długiej podróży Ellie i Joel docierają do osady Jackson w stanie Wyoming, zostają zaproszeni na posiłek do kantyny. Kiedy bohaterka pałaszuje danie, dostrzega, że przygląda się jej pewna dziewczyna. Można ją zobaczyć tylko przez chwilę, ale fani domyślili się, że to Dina, partnerka Ellie z The Last of Us 2.

Chodzi o to ujęcie

- No co?! - zwróciła się Ellie do Diny, widząc, że dziewczyna ją podgląda. - A gdzie jej maniery? - pyta towarzyszy posiłku. Maria odpowiada, że czarnowłosa dziewczyna jest po prostu ciekawa, bo Ellie pochodzi z zewnątrz. Fani gry wiedzą jednak, że Ellie wpadła Dinie w oko.

Za tym, że widzieliśmy Dinę, przemawia nie tylko wygląd chowającej się za filarem dziewczyny, ale również dialog, który możemy usłyszeć w The Last of Us 2. Dina przyznaje się w nim, że podczas pierwszego tygodnia pobytu Ellie w Jackson, podglądała ją, kiedy łapczywie jadła i chowała jedzenie w kieszeniach na później.

- Pamiętam, że myślałam wtedy: kim jest ta chuda jak patyk dziewczyna kradnąca wszystkie jerky? - wspomina Dina w rozmowie z Ellie. Chodzi jej o beef jerky, przekąskę z wołowiny.

Internauci szybko rozpoznali, że w drobną rolę Diny wcieliła się niejaka Paolina van Kleef, co zrodziło spekulacje odnośnie jej występu w drugim sezonie „The Last of Us”. Większość fanów uważa jednak, że Dina zostanie zastąpiona inną aktorką.

Odnośnie easter eggów, to w szóstym odcinku pojawił się jeszcze co najmniej jeden. Gdy bohaterowie dochodzą do stajni, Ellie ma okazję pogłaskać źrebię o imieniu Gwiazda. To klacz, która będzie należeć do Ellie w The Last of Us 2.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze