Skip to main content

The Last of Us 1 - ustawienia grafiki na PS5, problemy z obrazem

Spadki, klatkowanie, smużenie i dziwne kolory.

The Last of Us Part 1 na PS5 można uruchomić zarówno w trybie Wydajności, jak i Wierności odtwarzania obrazu. Bez względu na wybór, w trakcie gry można napotkać na kilka problemów z wyświetlaniem obrazu. Poniżej kilka wskazówek, które mogą pomóc.

Wejdź w menu pauzy, a następnie w Obraz. Skup się na zakładce Efekty. Możesz tutaj zmienić trzy istotne opcje: Rozmycie wruchu, Siłę wstrząsów kamery i Filmowe ziarno.

  • Jeśli dostrzegasz dziwne artefakty w trakcie ruchu kamery, szczególnie na dywanach czy reoślinności, spróbuj całkowicie wyłączyć Rozmycie w ruchu oraz Filmowe ziarno (patrz obrazek powyżej).
  • W przypadku problemu ze spadkami liczby klatek animacji (tzw. klatkowanie), mimo włączonego trybu Wydajność, upewnij się, że w telewizorze masz ustawiony profil Gry. Jeśli nie posiadasz takiego profilu, wyłącz wszystkie automatyczne „wspomagania” obrazu w ustawieniach telewizora.
  • Częste problemy może też powodwać włączenie trybu HDR zarówno w telewizorze, jak i bezpośrednio w grze. Przetestuj opcję wyłączenia HDR z poziomu telewizora i włączenia jej z poziomu menu głównego w grze.
  • Tryb Wydajność możesz zmienić na tryb Wierność odtwarzania obrazu w każdej chwili - możesz więc wygodnie porównać obie opcje. Wydajność utrzymuje w miarę stabilny poziom 60 klatek na sekundę, co pozwala na bardziej precyzyjne ruchy w walce. Jeśli preferujesz jakość grafiki, a spadki płynności nie są dla ciebie problemem, wybierz tryb jakości.
  • Sprawdź jakość kabla HDMI - stosuj wyłącznie dobrej jakości kable.

Spis treści: The Last of Us - Poradnik, Solucja

Zobacz także