Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us 2 - Seattle, dzień 1 - Śródmieście: kopuła, paliwo

Zdobywamy benzynę do generatora.

Po rozwiązaniu zagadki z elektrycznością i otworzeniu bramy głównej, bohaterki dotrą do pierwszej części miasta. Niestety generator zasilający następne przejście jest pusty i trzeba zdobyć paliwo. W tym celu należy udać się do śródmieścia - jest to sporych rozmiarów lokacja, po której można poruszać się dość swobodnie. Do budynku z kopułą zalecamy udać się po odwiedzeniu budynku sądu.

Opis mapy wraz z legendą znajdziesz na stronie Seattle, dzień 1 - Śródmieście: mapa.

W samym śródmieściu znajdziesz miejsca, które możesz odwiedzić. Na bieżącej stronie skupimy się na wątku głównym, zdobywając paliwo niezbędne do generatora. Aby to uczynić należy skierować się do budynku z kopułą (A na mapie).


Wejście do budynku

Żeby dostać się do środka skieruj się w stronę miejsca z obrotowymi bramkami.

Na lewo od nich znajduje się wejście (1) przy siatce. Skorzystaj z niego, a następnie skieruj się w lewo i zejdź na dół. Z pomocą Diny przejdź przez bramę z łańcuchem.

Trafisz na plac z wysoką trawą - jeśli w niej ukucniesz, to wrogowie będą mieli większe problemy z wypatrzeniem bohaterki. Na placu znajduje się dwóch biegaczy. Poczekaj, aż pierwszy (2) odwróci się plecami, po czym rozpraw się z nim. Dina wykończy w tym czasie drugiego (3).

Po oczyszczeniu terenu przejdź przez płot z lewej. Trafisz na plac z niską trawą (ukrywasz się w niej poprzez położenie i czołganie - wciśnięcie i przytrzymanie kółka) oraz grupą zarażonych (4). Przeczołgaj się za bale z lewej (5) i poczekaj, aż pojawi się biegacz (6). Kiedy się odwróci, wyeliminuj go po cichu.

Przeczołgaj się do przodu i poczekaj chwilę, aż biegacz (7) z prawej zacznie iść w drugą stronę. Kiedy to nastąpi wskocz na zieloną skrzynię (8). Z niej dostaniesz się na prowizoryczną klatkę, po której dostań się na górę.


Zagadka z wózkiem, zdobycie paliwa

Kiedy znajdziesz się na szczycie przejdź przez okno wprost do budynku. Możesz nieco odetchnąć, ponieważ w środku nie ma żadnych przeciwników. Przejrzyj szafki i wysłuchaj Diny, która stwierdzi, że budynek to synagoga.

Przejdź przez przejście (9) na drugim końcu pomieszczenia i skręć w lewo. Dotrzesz do drzwi, które otwórz.

Przed sobą zobaczysz wózek ze skrzynią (10) - przepchnij go, po czym wdrap się na górę i przejdź przez kratę na drugą stronę. Podejdź do zbiornika (11) i napełnij benzyną kanister zdobyty w sądzie. Aby wyjść zza krat wdrap się na beczki (12).

Kiedy Dina otworzy przejście weź wózek ze skrzynią i przepchnij go pod rusztowanie (13). Wdrap się na górę (jeśli chcesz, to przeszukaj teren z lewej, gdzie znajdziesz Torę) i wejdź w interakcję z liną (14). Złap się jej, po czym zacznij się huśtać (wciśnij i przytrzymaj R1 i zacznij lewym analogiem poruszać do przodu i do tyłu). Po rozpędzeniu się przeskocz na podwyższenie (15).

Po wylądowaniu poczekaj na Dinę. Następnie możesz udać się do gabinetu (16), gdzie znajdziesz kalendarz, kilka ulepszeń i notatkę. Kiedy będziesz gotowy wyjdź przez okno na rusztowanie (17). Zejdź na dół i opuść lokację.

Następnie: The Last of Us 2 - Seattle, dzień 1 - Śródmieście: otworzenie bramy, hotel Serevena

Spis treści: The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us 2 - Seattle, dzień 1 - Śródmieście: sąd, kanister

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Last of Us: Part 2

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze