Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Invincible zadebiutuje w listopadzie. Polska gra na bazie powieści Lema

Jest data premiery.

Polskie Starward Industries potwierdziło oficjalną datę premiery The Invincible. Kosmiczna produkcja bazująca na powieści „Niezwyciężony” autorstwa Stanisława Lema zadebiutuje 6 listopada obecnego roku.

Oprócz wyczekiwanego terminu zaprezentowano też krótki zwiastun z nieopublikowanymi do tej pory ujęciami i fragmentami rozgrywki. Po raz kolejny obserwujemy więc tajemniczą pustynną planetę, którą przyjdzie zwiedzić głównej bohaterce. Sama prezentacja daty została wykonana w całkiem pomysłowy sposób, co zapewne wypada docenić.

Jednocześnie otrzymaliśmy potwierdzenie informacji, o których wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. The Invincible zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Grę można dodać do listy życzeń na wszystkich platformach, ale brak jeszcze jakiejkolwiek opcji preorderu. Tajemnicą pozostaje też oficjalna cena.

Przypomnijmy, że w grze wcielamy się w doktor Yasną, która wraz z misją badawczą udała się na odległą planetę Regis III. Na miejscu bohaterka zostaje uwikłana w polityczny konflikt między konkurującymi frakcjami. Akcję obserwujemy w perspektywie pierwszej osoby, eksplorując tajemnice pustynnej planety. Tytuł położy nacisk na historię oraz nieliniową rozgrywkę, co zobaczyć mogliśmy w opublikowanych do tej pory zwiastunach.

The Invicible zapowiada się na prawdziwą ucztę dla miłośników starego, dobrego science-fiction i fanów Stanisława Lema. Warto jednak przeczytać książkę przed premierą - również dlatego, że to świetny kawałek literatury. Demo było co prawda zbyt krótkie, by móc wyciągać większe wnioski, ale jest to ambitny, fajny projekt, któremu na pewno kibicuję” - pisał Zbyszek w swoich pierwszych wrażeniach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze