Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie The Invincible przypomina o sobie długim gameplayem

Jest nawet trochę akcji.

Polskie Starward Industries podzieliło się najdłuższym do tej pory gameplayem z The Invincible, a więc tytułu bazującego na powieści „Niezwyciężony” autorstwa Stanisława Lema.

W ponad 18-minutowym materiale śledzimy losy astro biolożki Yasny, która rusza w poszukiwania zaginionego konwoju. Mapa lokacji widoczna na początku nagrania wyraźnie sugeruje, czego powinniśmy się spodziewać. The Invincible to bowiem korytarzowa przygodówka z ograniczonym elementem eksploracji. Opowieści nieustannie towarzyszy jednak „douszna” narracja, charakterystyczna dla gier określanych mianem „symulatorów chodzenia”.

Jak dobrze widać na nagraniu, dużą część rozgrywki spędzimy na przeglądaniu notatek i rysunków, a także badaniu otoczenia. W tle ciągle słyszymy jednak komentarze postaci oraz klimatyczną muzykę, która jeszcze bardziej podbija tajemniczość piaszczystej lokacji.

Powolne tempo rozgrywki i sposób przedstawienia historii z pewnością nie przypadnie do gustu każdego odbiorcy, co widać chociażby po komentarzach pod gameplayem. Z drugiej jednak strony, wielu internautów porównuje grę do ciepło przyjętego Firewatch z 2016 roku. Tam wcielaliśmy się w Henry'ego, który po przeżyciu kryzysu wieku średniego postanowił podjąć się pracy strażnika leśnego.

Automatycznie nasuwają się także skojarzenia do wydanego w zeszłym roku Scorn, które mimo pewnej toporności i szeroko pojętej dziwności, również okazało się sukcesem. Wygląda więc na to, że symulatory chodzenia wciąż mają się całkiem dobrzy.

The Invincible ma ukazać się na PC oraz konsolach PS5 i Xbox Series X/S jeszcze w 2023 roku. Tytuł możemy sprawdzić już dzisiaj dzięki wersji demonstracyjnej, którą znajdziemy na Steamie. Demo pozwoli ograć początek gry widoczny w opublikowanym wyżej gameplayu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze