Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Game Awards i PlayStation Experience - weekend z imprezami dla graczy

Zapowiedzi, nagrody i nowości.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy weekend grudnia nie pozwoli zasnąć graczom w Polsce. W planach są bowiem dwie imprezy, chwalące się licznymi zapowiedziami i innymi atrakcjami.

The Game Awards

Popularny prezenter Geoff Keighley zamienił swoje Video Game Awards na The Game Awards i obiecuje mniej telewizyjnego blichtru, a więcej konkretów.

Impreza ma podobno potrwać ponad dwie godziny, z transmisjami na Twitchu, PlayStation Network, Xbox Live i YouTube. Start z piątku na sobotę, o godzinie 3 nad ranem polskiego czasu.

W planach jest „ponad 12 premier”. Potwierdzone już tytuły to pokaz Metal Gear Online, debiut nowej odsłony King's Quest oraz spojrzenie na gry Sony: Bloodborne, The Order: 1886 i No Man's Sky. Na miejscu pojawią się prawdopodobnie także przedstawiciele CD Projektu z Wiedźminem 3.

Udział ogłosiła także firma Electronic Arts, szykując „specjalne ogłoszenie”. Pojawi się też producent Kingdom Hearts 3 - Tetsuya Nomura. Tymczasem dyrektor kreatywny z Naughty Dog - Neil Druckmann - przyznał, że jest czymś „bardzo podekscytowany”. Josef Fares - reżyser Brothers: A Tale of Two Sons - również ostrzegł, by nie przegapić transmisji.

Czego nie będzie? Bethesda potwierdziła, że nie pokaże nowego Fallouta, a będzie jedynie wspierać Wolfenstein: The New Order podczas rozdania nagród. Również Microsoft nie planuje żadnych zapowiedzi.

Listę wszystkich nominowanych znaleźć można na oficjalnej stronie imprezy.

Cover image for YouTube videoThe Game Awards 2014 - Live Tonight on YouTube!

PlayStation Experience

PlayStation Experience to dwudniowa konferencja organizowana przez Sony w Las Vegas. Większość atrakcji przeznaczonych jest dla osób odwiedzających na miejscu, ale w planach jest także 90-minutowa prezentacja otwierająca, z transmisją na żywo. Start jutro (sobota) o godzinie 19.

Co zobaczymy? Nowy tytuł ma zapowiedzieć David Jaffe, odpowiedzialny w przeszłości za serię God of War. Pokaz planuje także Sony San Diego. W Las Vegas pojawią przedstawiciele Guerrilla Games, ale podobno bez ogłoszeń.

Gracze na miejscu będą mogli sprawdzić najnowsze produkcje - własnoręcznie i w formie pokazów. Mowa tu o Uncharted 4: A Thief's End, The Order: 1886, Bloodborne, Until Dawn, Mortal Kombat X, No Man's Sky, Batman: Arkham Knight, Tearaway Unfolded, The Witness, Amplitude czy Battlefield Hardline.

Capcom pojawi się z Resident Evil Revelations 2 i Resident Evil HD, a Bandai Namco z Dragon Ball Xenoverse i Dark Souls 2: Scholar of the First Sin.

Po raz pierwszy będzie też można przetestować w akcji zestaw rzeczywistości wirtualnej Project Morpheus.

Cover image for YouTube video

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze