Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„The Expanse” powróci, ale w innej formie

Prawie jak siódmy sezon.

Serial „The Expanse” doczekał się sześciu sezonów, lecz fani z pewnością nie będą narzekać na kolejną porcję nowości w popularnym uniwersum - wydawnictwo Boom Studios szykuje 12-częściowy komiks.

Seria zadebiutuje w kwietniu. Za prace odpowiada Andy Diggle (redaktor i scenarzysta „2000AD”) oraz rysownik Rubine („Voltron: Legendary Defender”). Co ważne, prace nadzorują Daniel Abraham oraz Ty Franck, czyli duet, który pod pseudonimem James SA Corey napisał książki, na których bazował serial.

Całość otrzymała tytuł „The Expanse: The Dragon's Tooth” i podejmie akcję zaraz po zakończeniu szóstego sezonu telewizyjnego cyklu, a więc pomiędzy powieściami „Prochy Babilonu” oraz „Wzlot Persepolis”. Poznamy więc losy Wolnej Floty Marco Inarosa oraz planety Lakonia.

Okładka pierwszego zeszytu, autorstwa Christiana Warda

Pierwszy zeszyt zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych w dniu 5 kwietnia, wyceniony na 5 dolarów. Plany na tłumaczenie czy wydanie w innych rejonach świata nie zostały obecnie potwierdzone.

„Wszystko łączy się całość w tej epickiej, 12-częściowej historii, łączącej wątki z serialu i odpowiadającej na pytania, które zabiorą czytelników i widzów daleko poza horyzont - czytamy w informacji prasowej.

Read this next