Skip to main content

The Crown - czy będzie kolejny 7. sezon

Co wiemy o potencjalnej kontynuacji hitu Netflixa.

„The Crown” to jeden z najpopularniejszych seriali w serwisie Netflix. Niedawno premierę miał 6. sezon produkcji, opowiadający o losach brytyjskiej rodziny królewskiej w latach 1997-2005. W tym miejscu dowiesz się, czy poznamy dalszy ciąg historii w 7. sezonie „The Crown”.


Netflix stawia sprawę jasno: szósty sezon „The Crown” jest sezonem finałowym . Informacje o tym, że mamy do czynienia z finałem historii była wyraźnie podkreślana zarówno w zwiastunach, jak i na plakatach promujących serial.

Twórcy od początku planowali zamknąć historię w sześciu sezonach. Choć w 2020 roku showrunner Peter Morgan wspominał w rozmowie z The Hollywood Reporter, że serial zakończy się w 5. sezonie, to ostatecznie postanowił powrócić do pierwotnych planów.

Choć nie dostaniemy kolejnego sezonu „The Crown”, to istnieją spore szanse na powstanie prequelu. W rozmowie z Variety Peter Morgan zdradził, że ma już pewien pomysł i „jeśli miałby powrócić do „The Crown”, to z pewnością cofnąłby się w czasie”. Twórca przyznaje jednak, że najpierw musi zająć się czymś innym, więc kolejna produkcja o brytyjskiej monarchii jego autorstwa nie ukaże się zbyt prędko.

Finałowy sezon „The Crown” został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich opowiada o ostatnich miesiącach życia i tragicznej śmierci księżnej Diany. W drugiej części jesteśmy świadkami rodzącego się romansu Williama i Kate oraz ślubu Karola z Camillą, a także swoistego hołdu filmowców dla Królowej Elżbiety. Wszystkie dziesięć odcinków można znaleźć w serwisie Netflix.

Zobacz także