Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Bustling World wygląda świetnie. Otwarty świat RPG i wielka swoboda

W feudalnych Chinach.

The Bustling World zapowiada się na bardzo interesujący projekt prosto z Chin. Ambitna produkcja stawia na rzut izometryczny, oprawę w ręcznie rysowanym stylu oraz ogromną swobodę rozgrywki w otwartym świecie.

Po włączeniu poniższego trailera w oczy rzuca się zapewne imponująca grafika. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a - zgodnie z tytułem - pokazywane miasto jest pełne życia i postaci niezależnych, zajętych rozmowami, tańcem i innymi czynnościami.

Dalsza część materiału to już rzut oka na to, co będziemy robić w The Bustling World, a zajęć nie zabraknie. Jest uprawa roli w stylu Stardew Valley, zarządzanie sklepami, eksploracja i tak dalej. Jak się jednak wydaje, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Cover image for YouTube videoThe Bustling World - Official Reveal Trailer

„Możesz wybrać spokojne życie - pracę, handel i założenie rodziny. Możesz też zaspokoić nienasycone pragnienia bogactwa, statusu i potęgi militarnej” - czytamy w opisie na Steamie. „Wyrusz w śmiałe podróże, eksploruj, przeżywaj przygody, rozwiązując zagadki, walcząc z bandytami i rekrutuj bohaterów. Możesz też dotrzeć na szczyt władzy przez potęgowanie wpływów, planowanie miasta, formułowanie polityki, działania dyplomatyczne i ekspansję terytorialną”.

Jednym słowem - wszystko. Świat ma być dynamiczny i pełen przeróżnych frakcji, a system rzemiosła czy hodowli obejmie niemal 2 tysiące komponentów, z których zbudujemy 1 tys. przedmiotów i artefaktów.

Z pewnością brzmi imponująco i pozostaje mieć nadzieję, że uda się spełnić choć część założeń. Na horyzoncie są już pewne zastrzeżenia - w styczniu anulowano kampanię na Kickstarterze, ponieważ ta nie szła raczej po myśli deweloperów. Obecnie nie znamy żadnych detali na temat daty premiery, a jedyną platformą docelową jest PC. Może szykuje się Early Access?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

The Bustling World

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze