Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Adventures of Dash, gra byłego twórcy Call of Duty, bez wsparcia na Kickstarterze

Robert Bowling: „Nie udało się osiągnąć celu, ale po drodze zyskaliśmy przyjaciół.”

Zapowiedziana na początku marca The Adventure of Dash - gra Roberta Bowlinga, byłego pracownika Infinite Ward i współtwórcy serii Call of Duty - nie osiągnęła zamierzonego celu w zbiórce na platformie Kickstarter.

Na produkcję platformowej przygodówki 2D, twórcy planowali zebrać 400 tys. dolarów. Udało się zgromadzić zaledwie 33 tys., a projekt wsparło 496 graczy.

„Nie udało się osiągnąć celu, ale po drodze zyskaliśmy pięciuset przyjaciół, i choćby z tego powodu warto było próbować” - oświadczyło należące do Bowlinga niewielkie, niezależne studio Robotoki.

„The Advetures of Dash to projekt, który od początku był dla nas pasją, a dzięki waszemu wsparciu w ciągu ostatnich 30 dni, jest nam jeszcze bardziej bliski niż przed startem akcji.”

„Wiemy teraz, że nie jesteśmy jedynymi ludźmi, którzy chcą zobaczyć tę grę. Choć nie jesteśmy pewni, w jaki sposób uda nam się dokończyć projekt, zrobimy wszystko, aby utrzymać go przy życiu.”

Osoby, które wsparły The Adventures of Dash otrzymają ścieżkę dźwiękową, którą stworzył twórca muzyki do Super Meat Boy.

Obecnie studio planuje skupić się na swojej głównej grze - Human Element. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób zamierza sfinansować prace. Human Element to w założeniu duża gra - pierwszoosobowy survival, przeznaczony na konsole nowej generacji, w jakiś sposób powiązany z siostrzaną wersją gry na tablety.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.
Komentarze