Skip to main content

Testy DLSS 3 potwierdzają nawet pięć razy lepszą wydajność

Oraz artefakty.

Digital Foundry otrzymało dostęp do karty graficznej GeForce RTX 4090, a wraz z nią - do technologii DLSS 3. Wstępne testy prezentują bardzo zachęcające wyniki.

Koledzy z brytyjskiej redakcji sprawdzali Cyberpunk 2077, Spider-Man Remastered oraz Portal RTX. Nie mogli jeszcze podać dokładnych rezultatów w liczbie klatek na sekundę, lecz wiele można wywnioskować z procentowych wartości, prezentowanych na zrzutach z ekranu. Jest też spory materiał wideo, powyżej.

Od lewej: natywne 4K, DLSS 2 (procesor jest wąskim gardłem) oraz DLSS 3 z generowaniem klatek przez SI

W zależności od tytułu, ograniczeń po stronie procesora oraz natężenia akcji na ekranie, można najwyraźniej spodziewać się od dwu- do pięciokrotnych wzrostów wydajności przy użyciu DLSS 3 ze „wstrzykiwaniem” klatek obrazu wygenerowanych przez sztuczną inteligencję.

Brzmi imponująco, lecz poniższy screen (ujęcie w środku) potwierdza, że SI zmaga się obecnie ze znaczącymi artefaktami:

Takie generowanie ramek obrazu przekłada się też na dodatkowe opóźnienia, które pomaga zniwelować inna technologia Nvidii - Reflex. Rezultaty już teraz są bardzo zachęcające, lecz warto pamiętać, że to wstępne testy jednej rozdzielczości i ograniczonej liczby gier oraz - co więcej - na potężnym RTX 4090.

Zobacz także