Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tesla z konsolą jak PS5. Samochód pozwoli zagrać w Wiedźmina 3

Wbudowana stacja gamingowa.

  • Nowy model Tesli ma 10 teraflopsów mocy
  • To tyle samo co w PS5
  • Samochód uruchomi Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077

AKTUALIZACJA: W przesłanym nam komunikacie przedstawiciele CD Projektu wyjaśnili, że - wbrew twierdzeniom Elona Muska - w nowym samochodzie Tesli nie można uruchomić Cyberpunk 2077.


ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Tesla zapowiedziała nową, odświeżoną wersję sportowego samochodu elektrycznego Model S. Wersja Plaid zaoferuje między innymi wbudowaną „konsolę”, która pozwoli rzekomo zagrać między innymi w Cyberpunk 2077 czy Wiedźmina 3.

Producent twierdzi, że Model S Plaid oferuje „aż do 10 teraflopsów” mocy obliczeniowej, co oznacza, że auto teoretycznie może konkurować z konsolami nowej generacji. Dla porównania, PS5 dysponuje 10,28 teraflopsami, a Xbox Series X - 12.

Oczywiście na faktyczne działanie sprzętu i to, jak radzi sobie z wymagającymi grami, mają wpływ nie tylko surowe teraflopsy. O urządzeniu zamontowanym w Tesli nie wiemy aktualnie zbyt wiele - nie określono chociażby, kto jest producentem jednostki graficznej.

PS5 trudno dostać. Może Tesla jest rozwiązaniem?

Zdjęcia na oficjalnej stronie produktu potwierdzają kompatybilność sprzętu z Wiedźminem 3. Możliwość zagrania w Cyberpunk 2077 potwierdził na Twitterze dyrektor generalny Tesli, Elon Musk.

Tesla zaznacza, że zagramy na ekranie o rozdzielczości 2200x1300. Nabywcy połączą się z „konsolą” za pomocą bezprzewodowego pada.

Model S Plaid jest już w sprzedaży. Kosztuje 119 tys. dol., czyli ok. 450 tys. zł.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze