Skip to main content

„Tato, nie schrzań tego” - Jeff Bezos przykłada do „Pierścieni władzy” szczególną uwagę ze względu na syna

Według biznesmena, praca nad serialem to wielka odpowiedzialność.

Jeff Bezos, czyli założyciel Amazona, pojawił się na uroczystej premierze „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” w Londynie. Biznesmen wygłosił przemówienie, w którym wyjaśnił, dlaczego przykłada do serialu szczególną uwagę.

Jak informuje serwis Gamesradar, przedsiębiorca wspomniał, że dzieła Tolkiena zaczął czytać w wieku około 13 lat i od razu pokochał szczegółowe uniwersum, pouczające motywy oraz ideę, że każdy ma swoją rolę do odegrania. Następnie dodał, że jego dzieci również są wielkimi fanami twórczości angielskiego pisarza i to właśnie dzięki nim zrozumiał, jak dużą odpowiedzialnością jest ekranizacja kultowego dzieła.

- Kiedy Amazon zaangażował się w projekt, mój syn przyszedł do mnie, spojrzał głęboko w oczy i powiedział: „Tato, proszę, nie schrzań tego”. Uważam, że ma całkowitą rację. Wiem, że uniwersum Tolkiena ma ogromne znaczenie dla wielu ludzi, a praca z takim materiałem to wielki zaszczyt, ale również wielka odpowiedzialność - powiedział Bezos.

Biznesmen podziękował też wszystkim zaangażowanym w projekt, a przed seansem odczytano wstęp z książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” zadebiutuje dla szerokiej publiczności już 2 września na platformie streamingowej Amazon Prime.

Zobacz także