Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wygląda RTX 4090 od Zotaca? Wyciekły zdjęcia

Aerodynamiczny design.

W sieci pojawiły się zdjęcia, przedstawiające rzekomo kartę GeForce RTX 4090 w wydaniu firmy Zotac. Jak możemy zobaczyć, producent całkowicie przeprojektował obudowę GPU.

O sprawie informuje serwis PC Gamer. Zdjęcia pojawiły się pierwotnie na chińskiej platformie społecznościowej Baidu. Obudowa chłodzenia posiada wręcz aerodynamiczny wygląd z wieloma zakrzywionymi krawędziami i wcięciami. Przedstawione na zdjęciach urządzenia wydają się również bardzo wysokie, co może sugerować konieczność wygospodarowania aż trzech wolnych slotów rozszerzeń w obudowie komputera.

Źródło: pcgamer.com

Drugie zdjęcie prezentuje pudełko od karty. Chociaż zdjęcia mają niską jakość, to wprawne oko dostrzeże kilka cech sprzętu: na karcie umieszczono wiatraki IceStorn 3.0, karta posiada wsparcie dla systemu obsługi RGB Sectra 2.0, funkcję Dual Bios, tryb całkowitego wyłączenia wentylatorów przy niskim obciążeniu i możliwość podkręcania aplikacją Zotac Firestorm.

Źródło: pcgamer.com

Przypomnijmy, że karty RTX 4000 zadebiutują najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Uważa się, że Nvidia zapowie nową generację GPU już 20 września na konferencji GTC 2022. Firma prowadzi obecnie kampanię marketingową GeForce Beyond, zapewne związaną z premierą nowych układów.

Read this next