Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wygląda RTX 4080? Wyciekło pierwsze zdjęcie karty

Duże podobieństwo do poprzedniej generacji.

W sieci pojawiła się fotografia, przedstawiająca rzekomo kartę graficzną GeForce RTX 4080 w wersji Founders Edition.

Zdjęcie udostępnił użytkownik Twittera o pseudonimie KittyYYuko. Widzimy na niej kartę w plastikowej torbie. Produkt z fotografii to wersja Founders Edition, czyli wykonana zgodnie ze specyfikacją Nvidii. Możemy zauważyć, że design GPU przypomina obecne na rynku modele serii RTX 3000, z bardzo podobnie wyglądającym chłodzeniem.

Jak zauważył serwis Tom’s Hardware, karta będzie zajmować dwa sloty w obudowie komputera, a jej długość wydaje się podoba do modelu RTX 3090. Wyraźnie przeprojektowano jednak wentylator, który ma teraz większą średnicę i grubsze łopatki. Sugeruje to, że nowe GPU wytwarza więcej ciepła, niż model z poprzedniej generacji.

Nie wiadomo na ten moment, kiedy karty RTX 4000 trafią na rynek. Według doniesień z czerwca, już w tym miesiącu Nvidia ma oficjalnie zaprezentować flagowy model RTX 4090, na październik planowana jest premiera high-endowego RTX 4080, a w listopadzie zobaczymy średniopółkowego RTX 4070.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze