Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

System Windows 10 za darmo dla użytkowników wersji 7 i 8

Z oferty będzie można skorzystać przez rok od premiery „dziesiątki”.

Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali dziś, że użytkownicy Windows 7 i Windows 8.1 będą mogli zainstalować najnowszą wersję systemu - Windows 10 - bez opłat.

Windows 10 ma stanowić połączenie najlepszych cech Windows 7 i Windows 8

Z oferty będzie można skorzystać przez rok od momentu premiery nowego Windowsa, który ma zadebiutować w drugiej połowie 2015 roku.

Projektanci zapewniają, że nowy system ma być „najbardziej wszechstronnym w historii”. Chcą, by użytkownicy zmieniający system czuli się bardziej komfortowo, niż po zakupie Windows 8.

Windows 10 ma połączyć wszystkie platformy za sprawą uniwersalnych aplikacji. Będzie dostępny zarówno na telefonach, tabletach, laptopach, jak też komputerach stacjonarnych. Różnice pojawią się oczywiście w stylu obsługi i wyglądzie interfejsu.

Poinformowano także, że funkcja Cortana będzie dostępna na PC. To „osobista asystentka” znana z Windows Phone, podobna do Siri z urządzeń przenośnych firmy Apple. Umożliwi między innymi głosowe wyszukiwanie informacji w sieci.

Na konferencji zaprezentowano również wersję pakietu Office dla telefonów i tabletów - przedstawiono działanie przenośnych wersji programów Word, PowerPoint i Excel. Urządzenia z Windows 10 będą wyposażone w prostą aplikację umożliwiającą szybkie drukowanie dokumentów poprzez połączenie z komputerem.

Microsoft przedstawił też nową przeglądarkę. Zastępca Internet Explorer to Spartan - przystosowany do różnych urządzeń, minimalistyczny, dostosowany zarówno do sterowania dotykowego, jak też klawiatury oraz myszy.

Jedną z ciekawszych funkcji będzie możliwość dodawania notatek, komentarzy i rysunków na dowolnej stronie w wybranym miejscu. W prosty sposób będzie można kopiować fragmenty dowolnej strony internetowej i dzielić się wybranymi elementami z innymi.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
PC
O autorze
Komentarze