Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Symulator zła Dungeons 3 debiutuje 13 października

Jest nowy trailer.

Symulator zła i budowania siedziby pełnej potworów - Dungeons 3 - ukaże się już w przyszłym miesiącu. Premiera 13 października na PC, PS4 i Xbox One.

Już teraz dołączyć można do testów wersji beta, o ile zdecydujemy się na złożenie zamówienia przedpremierowego za 38,24 euro (ok. 164 zł) na Steamie.

W podziemiach bywa kolorowo

W Dungeons 3 ponownie wcielimy się w „tego złego”, w konwencji strategii czasu rzeczywistego rozbudowując podziemną pieczarę i rozprawiając się z atakującymi nas herosami z powierzchni.

Ogólne założenia dla nowej odsłony zakładają rozszerzenie skali: większe mapy, więcej pułapek, większe potwory, więcej treści (20 misji w kampanii i losowe generowane mapy).

Nowością jest możliwość przekształcenia budowli i osiedli także na powierzchni, zamieniając sielankowe domki w przeklęte żółwie czy czerwone węże lub zamki ze smokiem na dachu.

Do tego opcja porywania śmiałków i cywilów w celu zamieniania ich na szkielety oraz zombie, do wykorzystania we własnej armii.

Wracają trzy frakcje z poprzednich odsłon: Horda, Demony i Nieumarli. Tym razem będziemy jednak mogli prowadzić wszystkie strony konfliktu jednocześnie, specjalizując się w jednym „drzewku” rozwoju lub korzystając po trochę z wszystkich opcji.

W trybie sieciowej rywalizacji zmierzy się maksymalnie czwórka graczy, ścierających się „każdy na każdego” lub w kilku opcjach drużynowych.

Za prace nad Dungeons 3 ponownie odpowiada niemieckie Realmforge Studios, twórcy dwóch poprzednich odsłon serii. Ostatnia ukazała się w 2015 roku. Akcja nowej produkcji toczy się zaraz po wydarzeniach z Dungeons 2.

Kevan Brighting wraca jako narrator, a deweloperzy obiecują, że ponownie nie zabraknie charakterystycznej dla serii dawki humoru.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze