Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Summer Game Fest zaskoczyło... brakiem Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Problemy z komunikacją.

Zapewne większość widzów konferencji otwierającej Summer Game Fest oczekiwała, że kulminacyjnym punktem programu będzie prezentacja rozszerzenia do Cyberpunk 2077, czyli Phantom Liberty. Tak się jednak nie stało, a internauci nie kryją zdziwienia.

Wygląda na to, że nastąpiły pewne problemy komunikacyjne, wynikające z faktu, że mianem „Summer Game Fest” zwyczajowo określa się właśnie event otwierający festiwal, choć tak brzmi też nazwa całego wydarzenia, w skład którego wchodzą też inne pokazy, a do tego Play Days, czyli okazja do zagrania w przygotowane przez deweloperów dema, przeznaczona dla osób będących na miejscu, w Los Angeles.

CD Projekt informowało, że rozszerzenie do Cyberpunk 2077 pojawi się na Summer Game Fest, ale mowa była o wspomnianym Play Days, czego część osób najpewniej nie wyłapała. Jednak nawet biorąc pod uwagę ten szczegół, nieobecność na pokazie otwierającym jest dość zaskakująca.

Gdy zbliżał się koniec pokazu, prowadzący go Geoff Keighley powiedział, że na finał zarezerwował „nowe spojrzenie na wielki świat, którego ponownej eksploracji nie możemy się już doczekać”. Wszystko się zgadza, Cyberpunk 2077, prawda? To gra od studia, które „zredefiniowało gatunek RPG dzięki ikonicznym bohaterom i bogatemu storytellingowi”. Można się spierać, ale CD Projekt Red raczej pasuje. Za kilka sekund na ekranie ukazało się jednak... Final Fantasy 7 Rebirth. To oczywiście mocny tytuł, ale widzowie mogli być zaskoczeni.

Brak Cyberpunk 2077 Phantom Liberty na głównym pokazie Summer Game Fest. Jestem naprawdę zszokowany”. „Daję 0/10. Brak trailera Cyberpunk 2077 Phantom Liberty”. „Byłem przekonana, że DLC do Cyberpunk 2077 pojawi się na Summer Game Fest. Obejrzałam całość i... nic. Jestem naprawdę zawiedziona. Kto mi odda te dwie godziny?” - czytamy w różnych wpisach na Twitterze.

Zawiedzione osoby uspokajamy - istnieje duża szansa, że Widmo Wolności pojawi się nie tylko w grywalnej formie dla osób na miejscu, ale również w postaci gameplayu lub nowego zwiastuna. Największa szansa na gościnny występ rozszerzenia jest na zbliżającym się Xbox Games Showcase, które odbędzie się już 11 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze