Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Summer Game Fest Kickoff - wszystkie zapowiedzi i trailery z konferencji

Powrót Metal Sluga, Elden Ring i inne.

Okres targów E3, podobnie jak w ubiegłym roku, otworzył pokaz zorganizowany przez Goeffa Keighleya. Podczas Summer Game Fest Kickoff pokazano w sumie niemal 30 materiałów z różnych gier - w tym zupełnych nowości.

Tutaj zbieramy wszystkie zapowiedzi i prezentacje. Na początku warto wymienić te najważniejsze, czyli:

Poniżej wszystkie pozostałe trailery.


Metal Slug Tactics

Metal Slug powraca w nietypowej formie. Nie jako arcade'owa strzelanka 2D, lecz turowa strategia taktyczna przywodząca na myśl Final Fantasy Tactics czy Advance Wars. Na początku gra trafi tylko na Steam. Data premiery nie jest jeszcze znana.


Jurassic World Evolution 2

Jeszcze w tym roku ukaże się sequel management sima od studia Frontier. Ponownie założymy własny Park Jurajski na bezludnej wyspie i postaramy się uczynić go atrakcyjnym miejscem dla gości z całego świata. Możliwe, że już na premierę otrzymamy dinozaury wodne i latające.


Salt and Sacrifice

Salt and Sanctuary doczeka się kontynuacji. To ponownie dwuwymiarowe gra RPG w stylu Dark Souls. Tym razem wcielimy się w polującego na magów i potwory inkwizytora. Premiera w 2022 roku na PS4 i PS5.


The Anacrusis

Kolorowa, arcade'owe kooperacyjna strzelanka w stylu Left 4 Dead z estetyką retro kojarzącą się z latami 60. Cztery postacie zmagają się z hordami kosmitów. Premiera jeszcze przed końcem roku.


Endless Dungeon

Studio Amplitude - twórcy strategii Endless Legends czy Humankind - tworzą strzelankę roguelite z widokiem w rzucie izometrycznym, niczym w grach Diablo. Wczoraj ujawniono gameplay. Gra trafi na wszystkie dostępne platformy, choć nie wiadomo jeszcze kiedy.


Two Point Campus

Zgodnie z przeciekami, twórcy Two Point Hospital zapowiedzieli nową grę - tym razem o budowie i zarządzaniu kampusem amerykańskiego uniwersytetu. Tytuł zadebiutuje w 2022 roku na PC i konsolach, także na Switchu.


Solar Ash

Zaprezentowano nowy gameplay z zręcznościowej gry platformowej Solar Ash od twórców Hyper Light Drifter. Materiał pokazuje walkę z ogromnym latającym bossem, budząc skojarzenia z Shadow of the Colossus. Premiera jeszcze w tym roku na konsolach Sony i PC.


Tales Of Arise

Twórcy siedemnastej już odsłony serii Tales of... opublikowali nowy trailer produkcji, która ukaże się we wrześniu. Materiał skupia się na fabule. Produkcja to kolorowe jRPG akcji z dynamicznym systemem walki.


Back 4 Blood

Jest też krótki trailer Back 4 Blood, czyli nowej strzelanki co-opowej od studia odpowiedzialnego w przeszłości za Left 4 Dead. Zapowiedziano otwarte testy beta, które odbędą się we wrześniu.


The Dark Pictures Anthology: House Of Ashes

Zwiastun nowej części antologii horrorów od twórców Until Dawn zaprezentował założenia fabuły. Okazuje się, że poznamy losy oddziału amerykańskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie, którzy stawiają czoła niebezpiecznej, pozaziemskiej sile.


Planet of Lana

Niezależne studio Thunderful zapowiedziało produkcję Planet of Lana, przypominającą kolorową, bardziej baśniową wersję gier typu Limbo czy Inside. To dwuwymiarowa platformówka kładąca nacisk na proste zagadki środowiskowe i tajemniczą otoczkę fabularną.


Lost Ark

Nareszcie. Wyczekiwana przez fanów gatunku hack'n'slash produkcja w końcu trafi na zachodnie rynki - jesienią 2021 roku. Produkcja ta oferuje rozbudowany gameplay, jest chwalona przez graczy z Korei czy Rosji, oferuje też parę rozwiązań, które dopiero w przyszłości zobaczymy w Diablo 4.


Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

Nowy zwiastun sequela spin-offowej serii od Capcomu skupia się na efektownych scenkach i historii. Produkcja debiutuje w lipcu na Nintendo Switch. W przeciwieństwie do głównego cyklu Monster Hunter oferuje oprawę inspirowaną anime i turowy system walki.


Tribes Of Midgard

Połączenie Diablo, mitologii nordyckiej, kolorowej oprawy i elementów survivalowych. Zwiastun prezentuje fragmenty rozgrywki. Premiera już w lipcu na konsolach PlayStation oraz na Steamie.


Escape From Tarkov

Twórcy realistycznej strzelanki opublikowali materiał prezentujący nową mapę. Pierwszą prawdziwie miejską. Wrogowie użyją tutaj nawet pojazdu bojowego. Ma to być najbardziej ambitna mapa w całej grze.


Among Us

Twórcy popularnego hitu zaprezentowali między innymi nową mapę i tryb zabawy w chowanego, a do tego garść innych nowości związanych z customizacją wyglądu. Są też plany na wersję konsolową oraz ulepszenie oprawy graficznej.


CoD Warzone

Zaprezentowano nowy sezon Call of Duty Warzone i Black Ops Cold War. Pojawią się nowe mapy, Werdańsk doczeka się kilku zmian. Nowości zostaną wprowadzone do gry już za tydzień, 17 czerwca.


Wave Break

Niezależna, nietypowa gra „skaterska”, w której pluszowe zwierzaki jeżdżą na deskorolkach, deskach od pływania, pontonach i innych obiektach, jednocześnie rywalizując przy użyciu broni palnej.

O autorze
Komentarze