Skip to main content

Sumerian Six to Commandos z magicznymi mocami. Jest nawet miś Wojtek

Premiera w tym roku.

A gdyby tak do formuły serii Commandos dodać nieco magii i eksperymentalnej technologii, a do tego misia Wojtka jako jedną z postaci? Brzmi całkiem interesująco, a na takie założenia stawia właśnie Sumerian Six.

Projekt studia Artificer reprezentuje gatunek „taktyki w czasie rzeczywistym”, jak zwykło się w ostatnich latach nazywać gry tego typu. Mowa o rzucie izometrycznym, drużynie postaci ze specjalnymi umiejętnościami i przekradaniu się za plecami dziesiątek strażników, których zasięg wzroku możemy podejrzeć w postaci zielonego stożka.

To wszystko założenia nieodżałowanego Commandos, które w ostatnich latach skutecznie wskrzesiło równie nieodżałowane studio Mimimi, wydając serię Shadow Tactics czy Desperados 3. Pojawili się też inni naśladowcy, lecz teraz czas na Sumeryjską Szóstkę.

Zobacz na YouTube

Wcielamy się w członków Enigma Squad, czyli grupy naukowców dysponujących nieco nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Celem jest odnalezienie i powstrzymanie Hansa Kammlera, który niegdyś należał do zespołu, lecz przeszedł na stronę nazistów i poszukuje teraz tajemniczej substancji o nazwie Geiststoff.

Wśród dostępnych postaci jest chemiczka Rosa Reznik i „ezoteryczny psychoanalityk” Siegfried von Adelsberg, ale także wspomniany Wojtek Niedźwiedziołak, stanowiący oczywiście ciekawą wariację na temat niedźwiedzia Wojtka, który w prawdziwym świecie towarzyszył armii Andersa między innymi pod Monte Cassino.

Sumerian Six ukaże się jeszcze w tym roku, wyłącznie na PC. Na Steamie dostępne jest obecnie demo.

Zobacz także