Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio weteranów CD Projektu znalazło wsparcie u wydawcy Lies of P

Neowiz chce podbić Europę.

Koreańska firma Neowiz - odpowiedzialna ostatnio za udane Lies of P - ma globalne ambicje. Korporacja zainwestowała w Blank Game Studios, założone przez weteranów CD Projektu.

W odróżnieniu od przeróżnych innych inicjatyw tego typu, mowa o pracownikach, którzy faktycznie odgrywali w przeszłości kluczowe role podczas prac nad Wiedźminem 3 czy Cyberpunk 2077. Mateusz Kanik był projektantem rozgrywki tego ostatniego tytułu, a Jędrzej Mróz oraz Marcin Jefimow służyli za starszych producentów, by wymienić trzech z czwórki współzałożycieli.

Studio Blank ujawniono w połowie obecnego roku. Są też „transfery” z 11 bit studios czy Division48. Jak wspominaliśmy w maju, łącznie ekipa liczyła wtedy dziesięciu deweloperów, lecz w planach na najbliższą przyszłość było rozszerzenie składu do około 50-55 osób. Pierwszy projekt ma być postapokaliptyczną, autorską licencją (grafika koncepcyjna powyżej).

Ten pomysł przypadł najwyraźniej do gustu Neowiz, które przejęło 21-procentowy pakiet akcji przedsiębiorstwa. Nie ujawniono kwoty transakcji.

„Jako inwestor strategiczny, postrzegamy Blank Game jako studio, które ma szansę wyłonić się jako potężny rywal w sferze gier AAA” - komentuje Seung-Cheol Kim, jeden z dyrektorów generalnych azjatyckiej korporacji. „Dostrzegamy również znaczące synergie między naszymi doświadczeniami w tworzeniu unikalnych tytułów”.

„Po latach pracy w coraz bardziej skostniałej branży, jesteśmy gotowi do tworzenia odważnych, wpływowych projektów, leżących w zgodzie z naszą kreatywnością i wartościami” - zapewniał Kanik jeszcze w maju.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze