Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Lost Planet 3 kończy z produkcją gier

Zwolnienia w Spark Unlimited.

Po 11 latach działalności, studio Spark Unlimited - twórcy Lost Planet 3, Yaiba: Ninja Gaiden Z czy Legendary - kończy produkować gry i zwalnia część pracowników.

Lost Planet 3

Informacje potwierdził serwis Polygon, po tym jak użytkownik forum NeoGAF dostrzegł, że firma wyprzedaje posiadany sprzęt biurowy i komputery.

- To koniec Spark jako studia deweloperskiego - przyznał John Butrovich, odpowiedzialny za kwestie techniczne. Kluczowi pracownicy opuścili firmę już wcześniej - dyrektor generalny i współzałożyciel Craig Allen jeszcze w ubiegłym roku.

Deweloper dodał, że rozwijany projekt gry Free to Play został anulowany, ale część osób będzie dalej pracować w studiu nad projektami bez związku z grami. Dla przykładu: w 2014 roku Allen był współproducentem filmu „Nightmare Code”.

Firma z Los Angeles debiutowała w 2004 roku z Call of Duty: Finest Hour na PS2 i Xboksa. Później wyprodukowała jeszcze Turning Point: Fall of Liberty, Legendary, Lost Planet 3 oraz Yaiba: Ninja Gaiden Z.

Cover image for YouTube videoYAIBA: NINJA GAIDEN Z - LAUNCH TRAILER

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lost Planet 3

PS3, Xbox 360, PC

Yaiba: Ninja Gaiden Z

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze