Skip to main content

Streamer zebrał ponad 200 tys. dolarów od widzów - stracił wszystko w kasynie

Obiecuje, że odda.

Coraz większa liczba streamerów nawołuje włodarzy platformy Twitch, by ci zakazali transmitowania rozgrywki z przeróżnych sieciowych kasyn. Źródłem najnowszych kontrowersji jest „ItsSliker”.

Ten popularny streamer i były członek organizacji Team Liquid przyznał się w weekend, że wyłudził od znajomych i fanów ogromne sumy pieniędzy, które przeznaczył właśnie na podtrzymanie uzależnienia od hazardu.

- Grałem za wielkie sumy, praktycznie wszystkie pieniądze zarabiane na Twitchu - mówił. - Natykałem się na streamerów i pytałem, czy pożyczą mi pieniądze. Oczywiście, nie podawałem powodu. Kłamałem, bo wszystko szło na hazard.

Inny popularny streamer zajmujący się tematyką wirtualnych kasyn - „Trainwreck” - sam „wyłożył” podobno ponad 100 tysięcy dolarów dla kolegi. „ItsSliker” prosił jednak o pieniądze także widzów, posiłkując się choćby kłamstwem mówiącym o tymczasowej blokadzie konta bankowego. Fundusze miały wrócić za dwa miesięce, do czego oczywiście nie dochodziło.

- To właśnie zrobił hazard. To wielkie niebezpieczeństwo, jestem idealnym przykładem uzależnienia od hazardu - przyznał streamer. - Okłamywałem widzów i mówiłem, że „dawno temu byłem hazardzistą”. To było kłamstwo, bo cały czas grałem.

„ItsSliker” zapewniał podczas transmisji, że nie zamierzał nikogo skrzywdzić, a pożyczone pieniądze zamierza oddać. Jak - nie wiadomo. Przeprosił też „ciężko pracujące” osoby i obiecał, że chce skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Ujawnienie sytuacji sprawiło, że w sieci zaczęło przybywać wypowiedzi poszkodowanych. Inny streamer - „Lukeafk” - pożyczył podobno 27 tysięcy dolarów. Popularny „Asmongold” zaczął zbierać przeróżne doniesienia, dochodząc ostatecznie do sumy ponad 200 tys. dol., jakie otrzymał hazardzista - a to zapewne nie wszystko.

Hazard na Twitchu jest obecnie bardzo chętnie oglądany. Jeden z najpopularniejszych streamerów w ogóle - „xQc” - także przyznaje się do uzależnienia, a także do przegrania w wirtualnych kasynach ponad 2 milionów dolarów.

Zobacz także